Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy délelőtt a...

Miért van az, hogy délelőtt a még "teli" gyomorra ettem, többször is (unatkoztam munkahelyen) és hiába kopog a szemem már az éhségtől nem bírok enni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 20:28
 1/1 frodo# válasza:

Szia!


Az lehet a baj, hogy nem azt eszed, amire a szervezeted vágyik. Az egyik tippem, hogy rossz a szénhidrát és fehérje aránya. Illetve, hogy egyszerre sokat eszel és nem rendszeresen. Általánoságban elmondanék egy átlagos napi beviteli mennyiséget, ebből szerintem látni fogod, hogy mi hiányzik, vagy mi van túlsúlyban, nagy arányban. Egyébként pedig 2-3 óránként lenne jó enni kisebb adagokat.


Kenyér, rizs, tészta: min 6 adag (ezzel általában nincs gond)

Zöldség, gyümölcs: min. 5 adag (ezzel általában gond van, főleg a vitamin és rost tartalom miatt fontos)

Tejtermék, hús: 2-3 adag (szintén problémás, van aki azért éhezik, mert a fehérjehiányt nem veszi észre és mindig szénhidrátot eszik az éhségére)

Növényi olajok, olajos magvak: 1 adag (millió okból fontos, az ásványi anyag hiánya szintén megállíthatatlan éhséget okozhat, míg nem pótoljuk)

2014. máj. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!