Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki minden nap 2 liter...

Ha valaki minden nap 2 liter kólát iszik és csak egy zacskó popcornt eszik mi baja lesz?

Figyelt kérdés
A lányom csinálja ezt egy ideje.Sokat fogyott és nagyon betegesnek tűnik.
2014. ápr. 29. 07:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy heti egyszer eszik velünk normálisan.
2014. ápr. 29. 07:17
 2/24 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg idővel megjön az esze, mielőtt nagyobb károkat szenvedne a teste. Nekem is volt ilyen korszakom, csak a sült krumplit és a mákos tésztát ettem meg gyakorlatilag hosszú időn keresztül. Meg fogja kívánni a gyümölcsöket, csak hagyni kell, nem papolni és vigyázni, hogy ne legyen lelkibeteg. Mert valószínűleg valamilyen lelki problémája van. Sokat beszélgess vele, de nem korholó, hanem egyetértő magatartással. Legyen otthon mindig pár olyan étel, ami a szemnek kívánatos, kidíszített tányéron. Pl. túrós palacsinta, töltött krumpli, színes paprikával, kukoricával készült színes ételek, eper, banán. Majd megjön a kedve, ha lelkileg is rendbe jön.
2014. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy az "egy ideje" milyen hosszú időt takar. Az egyoldalú étkezésen kívül a kóla a legnagyobb probléma! Tökéletesen tönkreteszi az egészségét! Valószínű tényleg lelki probléma állhat a háttérben, de vajon megér akár egy fiú is ennyit, hogy később maradandó egészségkárosodást szenvedjen?


Hány éves?

2014. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Legyengül, leépül a szervezete, könnyen megbetegedhet.

Ne legyen otthon se kóla, se nasi, és lehetőleg legyen kötelező odaülni veletek az asztalhoz. Nem kötelező neki enni, de legyen ott veletek, hátha megjön a kedve.

És próbálj meg vele leülni beszélgetni- nem veszekedni-hogy mi az oka, miért csinálja ezt?

2014. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Először,ahogy már tapasztalod is,mivel nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat (fehérje),vitaminok,ásványi anyagokat elkezd leépülni. Elveszíti az izmait (ez igaz a szívizomra is!),az immunrendszere nem működik megfelelően,ezért bármilyen betegséget nagyon hamar elkap és akár egy kis megfázás is komoly tüneteket okoz,amiktől aztán még gyengül. De a 2 liter kólának megfelelő táplálkozás mellett is meg lesznek a káros hatásai: a fogai tönkre mennek, cukorbetegségre hajlamosít,mivel káliumot von el a szervezetből,ami a szívére és egyéb izmai is káros (akár le is lehet bénulni), a csontokból kivonja a kalciumot így borítékolni lehet az idő előtti csontritkulást. Beszélj vele mielőtt teljesen lenullázza magát!
2014. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem tudom mi állhat a háttérben nem beszél róla,pedig mindig mindent meg szoktunk beszélni.A kóla helyett mit tudok neki venni?A vizet nem issza meg de azokat az üdítőket sem (narancslé almalé ilyesmi) amiben sok a kalória.Próbáltam már hogy nem vettem neki kukoricát akkor meg egyszerűen nem evett.Nem akarom jobban bántani!
2014. ápr. 29. 08:03
 7/24 anonim ***** válasza:

nagyon gyorsan kérj orvosi segítséget az ilyen evészavart legyen akármilyen jó a kapcsolatotok, már nem tudod megoldani, az õ hátralévõ élete pedig pillanatok alatt tönkremehet.

Kóla helyett semmit ne vegyél, semmi cukros vacak üdítõ ne legyen otthon, a szomjúság az egyik legszörnyûbb kín, hidd el, ha valaki szomjas, nem létezik, hogy azt mondja, hogy a víz nem jó...

2014. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De én nem fogom kínozni a gyerekem!Amikor nem vettem kukoricát akkor is inkább nem evett és ájuldozott!
2014. ápr. 29. 08:52
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem fogod kínozni.. milyen humánusak vagyunk.


Így olyan mintha nem enne, eltekintve attól hogy a kukoricának és a cólának is vannak kedvezőtlen hatásaik, lényegében csak szénhidrátforrások, amik arra jók hogy háború, éhínség alatt ne haljon éhen az ember.


A lányod úgysem fog éhenhalni, nem szokás manapság, Magyarországon, ha meg ilyeneket eszik akkor úgyis minőségi éhezésben van.. most is.


Otthon hús és zöldég legyen, meg víz. Esetleg rizs.. bár ez is csak keményítő.


Ha tényleg éhes lesz, majd eszik ételt. Annak nincs értelme, hogy kólát meg kukoricát eszik, akkor ne egyen. Pár nap múlva enni dog. Legyen otthon hús, az táplálék. Fölösleges a kényes hisztis gyereknek a hisztijét tovább erősíteni.. pont olyan fölösleges, mint műkaját (kóla, popcorn) enni. Akkor nem eszik, majd megéhezik jobban, kihangsúlyoznám hogy így is minőségi éhezésben van és izomvesztése, egészségkárosodása mindenképpen lesz. Ha nem eszik semmit, akkor is. De akkor legalább majd rájöhet, hogy ennie kell normális ételt. Ha viszont adjátok neki a látszat kaját, a kukoricát, azzal hosszú távon is ilyen kosztra szoktathatjátok + rossz nevelés: erősítitek a hisztijét.


Hát dönts :)

2014. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
ez már anorexia orvosi segítség nélkül, ilyen szülõi hozzáállással meg fog halni.
2014. ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!