Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van a zöldségektől és a...

Miért van a zöldségektől és a gyümölcsöktől hasmenésem?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán eszem gyümölcsöt és zöldségeket, (de csak azért mert fája a gyomrom tőlük, meg hasmenésem van.)

Almát, banánt, epre, barackot, mandarint, szőlőt szeretem.

Zöldségek közül a sárgarépát eszem meg ,de csak meg megfőve,ettől nincs bajom.

Szeretem még a karfiolt,paprikát, paradicsomot,retket,sóskát.

De bármikor eszem ezekből mindig hasmenésem van.

Vagy ha megkívánok egy zöldség salátát attól is sajnos, pont ma is így jártam.Nem értem miért nem bírja a gyomrom.


2014. ápr. 30. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A banan nehez etelnek szamit. A barack ha sarga akkor siman hasmenest okozhat, eperre lehetsz allergias, de az apro magvai miatt okozhat hasmenest, szolo hejatol es magjatol is lehet hasmenesed, mandarint ha nem ragod meg alaposan, akkor a gerezdeket borito hartyatol (rostos az is) szinten lehet hasmenesed. Az almatol csak akkor es mindezektol es minden mastol is, ha nem mosod meg alaposan es egyszerre nagyobb mennyiseget es gyorsan fogyasztasz.

A permetszerek es a mutragyak hasmenest okoznak! alaposan moss meg mindent

probalkozz oszibarackkal, meggyel (olyan gyumolcsokkel, amit kisbabaknak is lehet adni :-), de kulon-kulon, hogy azoktol is lesz-e hasmenesed.

Zoldsegeknel detto nezd meg mit ehet a legkisebb korosztaly es azokkal probalkozz. (ismerek olyat aki paradicsomra allergias, igy lehet te is jopar dologra az vagy)

Es zoldseget foleg nyersen nagyon alaposan ragj meg...es altalaban gUmolcsot ne estere figyassz (akkor a gyomrod is megfajdulhat), hanem inkabb reggel vagy delben etkezes elott. Hirtelen ennyi itletem van, masok irnak biztos meg tobbet, jobbat.

2014. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fruktóz malabszorpcióban szenvedsz, tehát nem szívódik fel a gyümölcscukor, ami hasmenéshez vezet. A szőlőcukor segíti a fruktóz felszívódását ha a gyümölccsel együtt veszed be, de alapvetően a diéta segít. Ezt olvasd el: [link]
2014. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes választ.Sokat segítettél.

Mindig nagyon alaposan megmosom a zöldségeket gyümölcsöket.

2014. ápr. 30. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
fokhagymát kipróbáltad már?
2014. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A zöldségek többségében nincsen (sok) fruktóz, fruktózos gyümölcsöket meg bírja.


Lehet már emésztési probléma, gabonaevőknél megesik hogy egyre nehezebben emésztik meg az ételeket, és a zöldségek rostjai tényleg problémásak a ~húsevő embernek.


Étkezési protokollal általában lehet segíteni, az emésztési problémák általában kezelhetők, letisztított étrenddel.

2014. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont azokat a gyümölcsöket tudja megenni, kivéve az almát, amiknek a fruktóz-szőlőcukor aránya közel azonos, ami segíti a cukorfelszívódást. A sárgarépát is csak azért tolerálja, mert kifő belőle a cukor egy része. Nálam ennek a problémának a súlyosabb formája van jelen, a gyümölcscukor felszívódik de a májam már nem tudja feldolgozni. Évek óta csak fehér kenyeret, tésztát, rizst, húst eszem és az immunrendszerem is a toppon van, még egy egyszerű náthát sem tudok összeszedni.
2014. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De azért a búzaevést gondolom nem hirdetésképpen írod :)))
2014. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam, mert nekem semmi bajom a búzával, remekül megemésztem és sok energiát ad a szénhidráttartalma miatt, de ugyanezt már nem tudom elmondani a burgonya és tejtermékekről, azok negatívan befolyásolták az állapotomat.
2014. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!