Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyümölcs rozskenyérrel. Ezzel...

Gyümölcs rozskenyérrel. Ezzel nagyon hazavágtam az emésztésemet?

Figyelt kérdés

Sajnálom. Mentségemre szóljon, hogy éhes voltam.


Szóval: megettem..

2 mangót

5 almát

2 banánt

jó sok epret

-------------- és itt szögezném le, hogy gyümölcsimádó vagyok, amitől senki sem tud eltántorítani!

A "baj" ott van, hogy eközben megettem 4 szelet teljes kiőrlésű rozskenyeret is (banánkrémmel megkenve, eperdarabokkal valami isteni!), illetve egy olyan 6-8 szelet Fibre kenyeret (elvileg ez is valami teljes kiőrlésű, én most kóstoltam először, és sajnos egyből rá is kaptam mert olyan jó ropis ^w^).

Azóta úgy érzem, harcolnak a gyomromban. Tudom, gyümit legjobb éhgyomorra, egyszerre egyfélét, mert különben erjedésnek indul és megrohad a belekben és egyebek.. De tényleg?


Mármint jó, de basszus akkor is tök fincsi volt.. És akkor mi a helyzet a lekváros, dzsemes kenyerekkel, meg a karácsonyi gyümölcskaláccsal - valahogy ott is megemésztjük őket együtt, nem? Jó, nem kellett volna egyszerre ennyit behabzsolni, szánom-bánom bűnömet, majd holnap letornázom valahogy és legközelebb jobban figyelek.

De most tényleg, gabonát miért nem lehet együtt enni gyümölccsel? Akkor most a zabkását is egyem natúrban, mindenféle gyümidarabok nélkül? Vagy egyáltalán ne egyek zabkását? De én szeretem a zabkását! Szóval nincs erre kitalálva valami a szervezeten belül?

Ok, húst nem eszünk sült krumplival. De gyümit miért nem? Botanikai szempontból az alma, az uborka és a zab is ugyanúgy a növény termése, csak a hétköznapi szóhasználatban nevezzük az almát gyümölcsnek, az uborkát zöldségnek, a zabot gabonának. Mégis milyen alapon bélyegezzük meg őket ennyire eltérően? Jó, belátom, van amit tényleg nem szerencsés együtt elfogyasztani, de ettől még nem kéne kiutálni például a "gabonák" összes létező formáját.

Amúgy nem fogyózok, meg semmi ilyesmi, egyszerűen szeretnék egészségesen enni. Sok helyen olvastam ezt a gyümölcs-dolgot, hogy mikor hogyan, mivel kell enni és mivel nem. Az én nagy bajom tényleg ez, hogy akkor most nem ehetem zabpehellyel, rozskenyérrel, sőt még más gyümölccsel sem? Imádom a gyümiket, de sokkal élvezetesebb, ha egyszerre többfélét ehetek belőlük. A gabona meg hát.. az gyenge pont nekem. Próbálok egészségesebb gabonaféléket fogyasztani, de teljesen kizárni nálam teljes képtelenség. Próbáltam, nem megy.

Szóval mennyire gáz a testem szempontjából, ha több gyümölcsöt és gabonát egyszerre eszem?



2014. máj. 5. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb a sok gyümölcs, egészen ergya a gabona kenyér.


Egészségesebb gabonaféle meg nem nagyon van.


Mégis egyszerűen ez még semmi a testednek, majd 5 meg 30 év múlva ha így eszel még problémád is lehet.. különben meg nem, nem gyilkos galócát ettél csak kenyeret, életen át kell kenyeret enned hogy fokozatosan és lassan megbetegedj, és nem a gyümölcs miatt.

2014. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond.

Igaz, vannak elméletek arra, hogy mit ne együnk össze és miért. Minden ilyen elméletet meg lehet cáfolni.

A gyakorlat sem feltétlenül igazolja ezen elméleteket.

Én közel 1 évig így ettem. Sem a közérzetem sem az emésztésem nem lett jobb. A tápanyagok nem hasznosultak jobban vagy kevésbé (ennek is vannak jelei, abból vontam le a következtetést :)).

Aztán felhagytam az egésszel, és azóta nem foglalkozom ezzel. A test, mint a te esetedben is, egyértelmű jeleit adja annak, ha valamit nem jó összeenni. Amik harcolnak benned, azokat ne edd össze! Lehet akármilyen jó emésztésed, vagy vasgyomrod, a savanyú uborka tejföllel valószínűleg soha nem fog menni.

Ezenkívül, ahogy morRis is mondja, ami most még nem okoz gondot, az lehet, hogy 10 év múlva már fog.


Saját példám: suhanc koromban rendszeresen ettem együtt házi kolbászt kenyérrel és almával. Nagyon finom volt és semmi gondot nem okozott. Most már nem menne.

Cukros gyümölcs előtt és után minimum egy óra kenyértelenség, különben harc van odabenn.

2014. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Király. Köszönöm! Amúgy azóta jól vagyok, nem lett semmi bajom. Másfél óra alatt lement a pocim, aludtam is rendesen. Szóval életben vagyok, és nem érzem úgy, hogy ezzel helyrehozhatatlan kárt tettem magamban.


Kolbász almával és kenyérrel? Az valóban durva! :D Pláne nekem, aki vegetáriánus.

MorRis: A gabona jó dolog! Finom! Nyamm-nyamm. :D Jó, nem akarlak megsérteni a vallásodban, de egyszer kóstolj már meg egy banánkrémes rozskenyérpirítóst a kedvemért! Nem halsz bele. Gondolom gyerekkorodban a szüleid téged is májkrémes szendviccsel tömtek, a szervezeted megbirkózik vele most is. Kíméld meg szegény marhapörköltet és tegyél egy próbát!

Persze, ha nem, hát nem. :D Isten ments, hogy én tegyem tönkre az egészségedet!

2014. máj. 6. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos, én sosem sértődök meg és nem érdekel különösebben, hogy a gabona az nyam-nyam.


Ami érdekel az inkább egy fogadás. Te edd a gabonádat nyersen, én eszem a húst nyersen. Keresek egy jó receptet, bár valószínűleg fűszerezés nélkül is finom a hús, a nyers tojást is jó ízűnek tartom. De te mindneképpen fűszerezd a gabonádat, így is szinte ehetetlen lesz, hajrá! :)


Nyamnyam :)

2014. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fúú, imádom a nyers zabpelyhet mézzel és friss gyümölcsökkel.. Most komolyan megkívántam! A köles és a hajdina, amit főzni sem kell, csak egy kis vízbe beáztatni, felszívja magát és olyan puha kásás állagú lesz! Magában is finom, de egy kis fahéjjal az igazi!

Na nem azért, a nyers tojás is biztos finom.. Nagy kár, hogy a kifejlett tyúkpetesejt nyálkás, büdös és nyers állapotában számomra meglehetősen undorító. :P

Húsra ugyanez. Bocs, de agyilag nem úgy vagyok beállítva, hogy örömömet leljem egy véres steak nyaldosásában.


Fogadni szívesen fogadnék, érdekes lenne látni, hogy melyikünk "egészségesebb". :)

2014. máj. 6. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!