Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Testképzavarral küzdők/küzdött...

Testképzavarral küzdők/küzdöttek, anorexiából gyógyultak! Nektek hogyan sikerült elfogadni, hogy híznotok kell?

Figyelt kérdés
Sajnos magam is anorexiában szenvedek, és néha rájövök, hogy ez nem mehet így tovább, és olyankor normálisan eszem 1-2 napig. Utána pedig jön a lelkiismeret furdalás, és a szigorú diéta. Jelenleg 45 kg vagyok, és mindenki szerint híznom kéne kb. 4-5 kg-t, de rettegek, hogy hogyan fogok kinézni. Tudom, hogy mindez idegesítőnek és hülyeségnek hangzik, de egyszerűen undorodom a képtől, ami a fejemben él. Nektek hogy sikerült változtatni, illetve hogy érzitek magatokat, miután híztatok?
2014. máj. 6. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem mint teljesen kívülállónak az a véleményem ezzel kapcsoltban is, hogy egy megbetegítő környezetben (modern nyugati társadalom, civilizáció) élve elhanyagoljátok a megbetegítő hatások ellensúlyozását.


Szétnézek a fővárosban, és azt látom hogy szinte senki sem törődik például a pszichéjével. Vannak persze akik vallásosak, és foglalkoznak a lelki egészségükkel, nagyon kevés keleti filozófiákat követő, gyakorló ember akad még, és van a lakosság nagy része, aki úgy él mintha nem kellene építenie a szellemét.


Testképzavarod van, nem tudod elfogadni magad, pszichés problémákkal küzdesz? Tettél ellene? Milyen az életmódod? Sajnos ezek a panaszok egyre több embert érintenek, de hát a napi robot mellett, egy minimális testedzést magába foglaló életmóddal ezek nem fognak megszűnni, már férfiakat is érintenek hasonló gondok :(

2014. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Írj rá Szintiszoli nevű felhasználóra.
2014. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
Küldök képet ex-önagamról privátban...
2014. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok változni és nem újra-és újra átesni a ló túloldalára! Azért még írhat, akinek van tapasztalata/tanácsa.
2014. máj. 6. 18:23
 5/10 anonim válasza:
hány cm vagy kérdező?
2014. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, írni is akartam, hogy lemaradt. 164 cm, 17/lány.
2014. máj. 6. 21:17
 7/10 anonim válasza:
Én 44 kg vagyok és 163 cm. És én is folyamatosan úgy érzem ,hogy kövér vagyok. Nem merek én sem hízni.
2014. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az anorexia kezelésében nagy segítséged lenne - mivel csak 17 vagy - egy gyermek- és ifjúsági pszichiáter. Vele kellene megbeszélni ezeket a dolgokat. A testképzavar ugyanis a fejben dől el, nem a tükörben.


A jelek szerint te még mindig masszvían anorexiás vagy. :(

2014. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
Először pszichológus! Majd az megmondja, kell-e gyógyszerezni. A pszichiáter rögtön Cipralex-el indítana, ha kell, ha nem.
2014. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Család és PSZICHOLÓGUS!!! Nélküle nem nagyon fog menni :(. Híznod kell, nézd a BMI-d, ha a normális súly közepén leszel, azt MEG KELL TARTANI! nem akarok rosszat, nem fogsz rosszul kinézni! az edzést nagyon tudom javasolni, így hamarabb feljön a kiló, csak izom formájában! 2 3kg-os súlyzó CSODÁKRA KÉPES! Ne félj, kérj segítséget ♥️
2023. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!