Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van kiút az anorexiából? Lent...

Van kiút az anorexiából? Lent bőven a sztorim.

Figyelt kérdés

4 éve kezdődött nálam az, hogy fogyni akartam, és ez eleinte úgy volt,hogy próbáltam nem enni csokit, meg blablabla, de egy idő után én úgy éreztem, hogy ez nem elég, mivel nem is fogyok sokat, és én gyorsan akartam sokat. Eleinte volt,hogy naponta 1x ettem, aztán volt, hogy egy nap egy almát, aztán volt,hogy egy nap semmit, aztán ugye kikészült a szervezetem, állandóan a kaján járt az eszem, legfőképpen szénhidrátot akartam enni, és volt, hogy nekiestem a hűtőnek (legtöbbször azért megnéztem a mennyiséget, nem ettem tele magam,de volt, hogy igen). Rájöttem, hogy ez sem lesz jó, ezért azt csináltam, hogy naponta 1x ettem rendesen valami tök nem hízlalót, és ha utána ettem még valami szendvicset vagy valamit, akkor azt kihánytam. Le is fogytam nagyon.

Aztán elköltöztünk, teljesen más környezet, stb, és ott ettem rendesen, kajafüggő voltam, ami eleinte nem is látszott rajtam,ettem amit akartam, nem mondta volna meg senki,hogy én egy nap képes vagyok 7x is enni. sajnos elég hízlalós, legfőképpen gyors kajákat ettem, ezért lassan feljött rám a sok kiló, főlg mikor érettségi szünet volt és itthon voltam egész nap.

utána megint visszajött ez az egész,de szerencésre hamar kijöttem belőle, mert kezdtem elfogadni magam úgy is,hogy nem voltam 20 kiló.

tavaly szeptemberben megint visszajött, akkor inkább bulémia, mint anorexia, de azért az is elég rossz volt. nem igazán fogytam, tehát pár hónap múlva abbahagytam. elkezdtem edzeni,de attól még nagyobbnak tűntem, mert az izom feljött, de a zsír nem ment le (hülye edzéstervem volt). az volt megint az utolsó csepp a pohárban, most már alig eszek naponta, ha mégis valami olyat ennék, ami hízlal, azt én kihányom. tudm,hogy nem helyes, és változtatnom kéne ,és hogy nem jó a szervezetemnek,hogy ezt csinálom,de amint elkezdek megit rendesen enni,t udom,hogy gusztustalannak fogom látni magam, és mindig ez fog az eszemben járni.. és így nem bírom elfogadni magam. nem is az miatt érzem jobban magam,hogy vékonyabb vagyok,hanem szimplán azért, mert nem eszem. mit kéne tennem? hogyan fogadhatnám el magam?


2013. jún. 22. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

két dolog, ami SZERINTEM segít...


az első, hogy ugyebár fussál... végülis a futók, azok vékonyak, de nem anorexiásak... ez tény, és szerintem ezzel te sem ellenkezhetsz...


a másik pedig, szerezz egy menzás menüsort, (vagy honvédségit)... ezeken a helyeken, akármennyire is szidják a kaját, nem hasraütés szerűen csinálják a kajákat, hanem meg van határozva, hogy egy embernek mennyi kalória kell egy nap, és hogy milyen tápanyagokra van szüksége heti szinten... mennyi szénhidrát, mennyi zsír, és mennyi zöldség...


ha ezt a kettőt megcsinálod, akkor szerintem egyrészről normálisan fogsz táplálkozni, másrészről nem leszel kövér, hiszen ahogy az elején mondtam, a futók nem kövérek, és nem is egészségtelenül soványok...

2013. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
futottam idén több hónapon át, aztán mivel az sem segített, ezért gondoltam, hogy megint csak az fog segíteni, ha nem eszek.
2013. jún. 22. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
ha a futás nem segített, akkor nem futottál, hanem csak hitegetted magad azzal, hogy futsz... ott kezdődik, hogy naponta 5 kilómétert fuss le fél órán belül, és ha ettől nem fáradsz el, vagy felfejlődsz annyira, hogy nem fáradsz el, akkor duplázd a távot, míg simán le nem futsz egy maratont... ha meg le tudsz futni egy maratont, akkor indulj el egy versenyen, és érj el hejezést a versenyen... na ha ezt megteszed, akkor futsz... ha ezt nem teszed meg, akkor csak ámítod magadat.
2013. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!