Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekkora a napi vitamin mennyis...

Pitbull123 kérdése:

Mekkora a napi vitamin mennyiség amire a szervezetnek szüksége van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy mennyi a minimum, amit naponta meg kell enni zöldség és gyümölcsből? Mindkettőt főzés nélkül gondoltam.

Ha pontosan le lehet írni az értékeket vitaminokban, vagy ahogy azt szokás, azt megköszönném. :)



2014. máj. 10. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én sajnos nem vagyok nagy gyümölcsfogyasztó, így a vitaminokat inkább tabik formájában veszem magamhoz. Tudom, vannak szupernek mondott multivitamin tabletták, viszont ha megnézed az összetételét, alig van benne vmi....és nagyon drága. Ott van minden vitamin mellett a napi ajánott érték általában százalékban. No, ez a totál MINIMUM mindegyikből. Pl. a C vitaminból kb. 60 mg-ot ajánlanak, de az arra elég, hogy ne legyél hiánybeteg (skorbut). Én C vitaminból napi 1000 mg-os kapszulát, E vitaminból 400 mg-osat, szelénből 85 ngosat, folsavból 2x400 mg (babát szeretnénk, amúgy a fele is elég), D vitamin 50 mg, emellett még pár mást, de ezek a legfontosabbak. Tudom most majd sokan jönnek azzal, hogyha egészségesen táplálkozol, akkor elég vitamin kerül a szervezetedbe...:) Egyébként így külön-külön megvéve nekem a 3 hónapra (a tabik többsége 90-100 dbos) 8000 ft, és sokkal-sokkal többet tartalmaznak mindenből, mint a komplex multivitaminok. Bár kényelmesebb egy nap csak egy tabit beszedni, csak azzal nem sokra megy az ember. Remélem tudtam segíteni! Szép napot!
2014. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél, pont ezekre az értékekre voltam kíváncsi, már csak arra volnák mennyi ez gyümölcs, zöldségben mérve, tehát pl naponta hány alma vagy répa megevésével lehet ezt elérni. Tudom a több vitamin nem árt, de a mai áraknál nem lehet megengedni. Meg aztán nem mindenkinek van kertje.
2014. máj. 12. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!