Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék fogyni? 13...

Hogyan tudnék fogyni? 13 éves,172 cm,75 kg, lány. Szeretnék maximum 60 kg-ra lefogyni. Mikor miből mennyit egyek?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van abból, hogy mindig megkérdezik hány kiló vagyok. Pedig a súlyunkban benne van az izom tömege, a magasság stb. Na mindegy.

Szóval arra gondoltam, hogy napi 5ször étkeznék. Sok zöldség, kevés gyümölcs a cukor miatt, teljes kiőrlésű kenyér, sovány tejtermékek. A sporttal nincs gond, heti háromszor járok edzésre, amiből 2 1,5 órás, 1 pedig 1 órás.

Eddig szerintem az volt a problémám, hogy zöldségek/gyümölcsök helyett mindig túrórudival, csokival egészítettem ki az étrendem...

1 hete kezdtem egészségesebben étkezni, és már fogytam 2 kilót, és sokkal több energiám is van.:)

Így jó ha folytatom?



2014. máj. 18. 12:07
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm. De úgy olvastam, és javítsanak ki ha tévedek, hogy a gyümölcsök se a legjobbak délutánra...De most már kezd kialakulni egy kép a fejemben, hogy mit és mikor kell enni, remélem sikerülni fog.:)
2014. máj. 19. 15:04
 12/21 anonim ***** válasza:
Én is kb. 13 éves korom óta figyelek a súlyomra. Hosszú évekbe telt, mire rájöttem, NEKEM mi hatásos. Sok fehérje, csirke, tojás, kefír, joghurt - a tej viszont, bár imádom, mindig vissza szokta csalogatni a kilóimat. A krumpli és rizs nálam szinte ugyanúgy hízlal mint a kenyér, szóval inkább párolt zöldséget eszem köretként. Teljes vagy nem teljes kiőrlésű, én nem ehetek ilyen péksüteményeket és kenyereket - hízok tőlük. Gyümölcs reggelire, délutántól tényleg csak megterheli a gyomrot és nehezíti az emésztést. Egyébként nekem a 90 napos diéta vált be, amit kb. 3 évig csináltam, annyira jó. És orvosok is ajánlják, ráadásul semmiről nem kell lemondanod. Azóta is vissza-visszatérek hozzá, mert jobban érzem magam tőle. De én a helyedben (ha van kedved belevágni), inkább iskolai szünetben kezdeném el - nekem egy hét szaladgálást okozott a wc-re, szóval suliba nem ajánlott. Egyébként meg a srác hiába annyi idős és magas mint te, példaként azért nem jó, mert ők ilyenkor nagyon megnyúlnak, az ő kalóriamennyiségük a növekedésre megy leginkább.
2014. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Utánanézek ennek a diétának, köszönöm. A sráccal én se foglalkoztam, eleve fiú, máshogy nőnek, többet is esznek...Nekem is az unokabátyám folyamatosan eszik, és nyomhat vagy 50 kg-t 19 évesen.:D Én is próbálgatom az ételeket, édességekre egyáltalán nem vágyok, viszont elég sokszor maradok éhes, nyilván a sok bezabálás helyett most kevesebbet eszek, és ez nem tetszik a gyomromnak.
2014. máj. 20. 18:53
 14/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem ezt a diétát, egész jó. Annyi kérdésem lenne, hogyha a végére értem, azután nem hízom vissza, amit leadtam? És a befejezése után hogyan étkezzek?
2014. máj. 20. 19:52
 15/21 anonim ***** válasza:
Én ugye nem 3 hónap, hanem 3 év után hagytam abba. (De aztán többször visszatértem, mondtam.) Egy pici visszajött, de 1-2 kilóra gondolj csak. És én azzal remekül elvagyok. Én mondjuk azóta is gyümölcsöt eszem reggelire, nekem annyira bevált. De ne tejjel vagy tejeskávéval, az hazavágja akkor is, ha csak néhány korty. A lényeg, hogy nem esszük együtt azokat a dolgokat, amiket nem kéne. Kicsit se'. Amúgy eleinte azt hittem, a legjobb napom majd a "süti-nap" lesz, alig vártam, de aztán az volt a legkeményebb. Mindig. Ugye, zabálni itt sem kellene, szóval egy-egy adag édesség után csak éhesebb lettem. Nekem a legszuperebb a fehérje-nap volt (ma is az), csirkével, virslivel, mustárral, egyebek. És ami fontos: 13 éves vagy, a fogyókúrával hazavághatod/hazavághatnád a fejlődésedet, de ezzel az étrenddel nem. Itt mindent megkapsz, csak ne tömd magad degeszre. Többször, kisebb adagokkal szűkebb lesz a gyomrod mint most még, a nagy mennyiségek után. Ez majd szépen beáll hamarosan és nem kell görcsölnöd a kajálás miatt és a súlyod is optimális lesz. Sok sikert. (És igyál sok szénsavmentes vizet vagy ízesítetlen teákat. Itt sem ajánlott a "csak egy kis kanál cukor vagy méz nem árthat". Dehogynem. Én nehezen szoktam le a citromléről meg az édesítőkről (éhessé tesznek, ráadásul), de most már meg tudom inni a teát "csak úgy". )
2014. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm. Ma én is csak gyümölcsöt ettem reggelire, és suliban is csak azt ettem, és ebédre sokkal kisebb adagot szedtem. Vacsorára pedig majd salátát fogok enni.:)

Dee, lehet elkezdem ezt a 90 napos diétát, kíváncsi vagyok.

Meg most a kimaradó napokon, amikor nincs edzés, akkor minimum egy órát vagy tornázok, vagy felülök a szobabiciklire. Csak most az év végi hajrá miatt nincs annyi időm, de megoldom.

2014. máj. 21. 15:59
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez a 90 napos diéta jó nagy baromságnak tűnik. Fehérje bevitel alig van, a szénhidrátot meg tömi beléd (a keményítő is az, és a gyümölcsben is leginkább az van).

[link]

2014. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Amit ezen az oldalon leírtak, a veszélyeit, pontosan ugyanezeken gondolkoztam.

Talán biztonságosabb úgy, hogy mindent fogyasztok egy nap(szénhidrát,fehérje,zsír), és nem minden 4. napon...Persze fehérjéből kellene a legtöbbet enni, mert akkor nem épülnek le az izmok->többet égetek el az edzések alatt.

Már csak a szüleimet kell rávenni, hogy ők is ugyanúgy egészségesen egyenek velem.:)

2014. máj. 21. 23:45
 19/21 A kérdező kommentje:

Na azóta 73 kg vagyok. De félek, hogy ez eddig csak víz.

Szerintetek úgy tudok fogyni, hogy heti 3-4szer elmegyek futni, otthon pedig erősítek mindenre? Mert nem lesz edzés nyáron.:/ Persze az egészséges kaja marad!:)

2014. jún. 12. 15:59
 20/21 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit én összeszedtem tudást, a futást nem igazán ajánlják fogyáshoz. Inkább az aerob edzést, esetleg az intervallum edzést szokták erre javasolni. Az aerobra sokan esküsznek, én is ezt szoktam csinálni. Fülhallgató be, aztán elmegyek egy órára gyalogolni. Bár ha edzett vagy, lehet, hogy neked a kocogás is aerob. Ökölszabályként azt mondják, hogy akkor jó, ha még tudsz beszélni edzés közben. 130 körüli pulzust szoktak javasolni.

A futással állítólag az a baj, hogy a nagy energiaigényét nem tudja a szervezet zsírból fedezni, ezért az izmokat is bontani fogja. Szóval ha ez igaz, akkor kevesebb zsírt fogsz égetni, ráadásul még az izmaid is kisebbek lesznek, ami megint hátrányos fogyásnál.

2014. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!