Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék fogyni? 13...

Hogyan tudnék fogyni? 13 éves,172 cm,75 kg, lány. Szeretnék maximum 60 kg-ra lefogyni. Mikor miből mennyit egyek?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van abból, hogy mindig megkérdezik hány kiló vagyok. Pedig a súlyunkban benne van az izom tömege, a magasság stb. Na mindegy.

Szóval arra gondoltam, hogy napi 5ször étkeznék. Sok zöldség, kevés gyümölcs a cukor miatt, teljes kiőrlésű kenyér, sovány tejtermékek. A sporttal nincs gond, heti háromszor járok edzésre, amiből 2 1,5 órás, 1 pedig 1 órás.

Eddig szerintem az volt a problémám, hogy zöldségek/gyümölcsök helyett mindig túrórudival, csokival egészítettem ki az étrendem...

1 hete kezdtem egészségesebben étkezni, és már fogytam 2 kilót, és sokkal több energiám is van.:)

Így jó ha folytatom?



2014. máj. 18. 12:07
1 2 3
 1/21 Bukor Peti válasza:
nem a külső, hanem a belső a lényeg :-)
2014. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tudom, de attól még engem aggaszt a külsőm...Tudom, hogy majd jön az igazi aki majd úgy elfogad ahogy vagyok, blabla, de szeretnék fogyni.:)
2014. máj. 18. 12:29
 3/21 anonim ***** válasza:
Kezdetnek jó amit csinálsz. Az édességeket valóban hanyagolhatod. Ja, és ne akarjál ezzel a fogyással nagyon sietni. Csak szépen, fokozatosan.
2014. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes választ.:) Nem akarom elsietni, de a heti 0,5-1 kg jó lenne ha lemenne. Eddig az étkezéseim péksütikből, cukros üdítőkből, csokiból álltak...Jesszusom még leírni is szörnyű. Amúgy nem eszek sokat, a barátaim is szokták mondani, mert ők kb. 2 óránként esznek, de 40 kilót nyomnak.:D
2014. máj. 18. 12:41
 5/21 anonim válasza:
én fiú vagyok 13 éves 172-1-3 centi 43 kg és pedig kb 2 óra elteltével eszek meg akármit pl valamilyen kenyeret kakaós csigát jó nem mindig 2 óra bár ez nem a kérdéshez tartozik csak hogy itt írtad az utolsót ám szerintem mellőzd kicsit az édességet nem úgy értem hogy azt ne egyél hanem pl ha eddig hetente meg ettél 20 túrórúdit csökkentsd 3-ra vagy valahogy így értem
2014. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Annyit azért nem ettem.:D Mondom amúgy keveset eszek, csak az a kevés is szénhidrát és zsír. De most próbálok változtatni. Mondjuk nagy a kísértés de eddig édességből csak 1 kocka csokit ettem meg az elmúlt héten. És semmi péksütit.
2014. máj. 18. 13:04
 7/21 anonim ***** válasza:

13 éves létedre több eszed van, mint a legtöbb felnőttnek, akik mindenféle csodaszerrel akarnak lefogyni. :) Ha már megindult a fogyás, akkor láthatod, hogy jó úton jársz. Bár 2 kg-ot csak akkor tekints fogyásnak, ha azonos körülmények közt mérted, mondjuk reggel, ébredés után. A sok szemét üres kalória, szemét kaja elhagyása már magában sokat számít.

Fehérjét azért egyél, ne maradjanak ki a húsok. A tejtermékekben, a túró kivételével, elég kevés a fehérje, főleg a mellette lévő szénhidráthoz képest.

Ha nagyon kívánod az édességet, lézetnek cukor nélkül, steviával készült joghurtok, ezt összekevered egy sovány túróval, és kész a tápláló édesség. Ezzel akár egy étkezést is ki lehet váltani.

Én úgy szoktam csinálni, hogy a kenyeret, egyéb szénhidrátot (főleg rizst, zabpelyhet) csak max. délután 2-4 óráig eszek, onnantól próbálom kerülni a ezeket, inkább zöldségeket eszek csirkével, illetve este vacsorára nagyon jó a sovány túró, mert lassan felszívódó fehérje van benne, ami éjjel is táplálja egy darabig a tested, így elvileg segít megelőzni, hogy az izomból fogyj.

2014. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm.:D Még én magam is elcsodálkozom a felnőtteken, hogy miket tartanak "egészségesnek". Ma például láttam egy nőt, aki ebéd időben 4 db balaton szeletet evett. Remélem, hogy ez nem az egész ebédje volt...

Visszatérve a témára, köszönöm a tanácsokat. Általában mindenféle emberkék jönnek, és lehurrognak, hogy 13 évesen minek akarok fogyni, de ha egyszer engem zavar, hogy így nézek ki...

2014. máj. 18. 20:26
 9/21 A kérdező kommentje:

Ja és mindig reggel mérem magam, miután elintéztem a mosdóban a dolgom.:D Szóval ugyanakkor mértem.

Még lenne egy kérdésem. Milyen egészséges uzsonnák vannak? Lehet még kenyeret enni olyan 16-17 óra körül? A sima saláta nagyon nem laktat engem, de lehet csak az a gond, hogy a gyomrom nem szokta még meg ezt a zöldség témát.:D

2014. máj. 18. 20:29
 10/21 anonim ***** válasza:
Én olyankor már mellőzni szoktam a szénhidrátot, de amíg így is fogysz, addig szerintem nem gáz. A saláta mellé legyen hús, mert egyébként nem sok tápanyag van benne, azért nem laktat.
2014. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!