Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 165cm /43kg-s lány vagyok....

165cm /43kg-s lány vagyok. Hízni szeretnék 10-15 kilót a nyár folyamán és izmosodnom se ártana hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Valami hízókúrás étrend és valami jó edzésterv kéne. Hallottam arról hogy lehet fehérjét vagy sörélesztőt szedni. ezek mennyire jók?
2014. jún. 8. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:

" Hallottam arról hogy lehet fehérjét vagy sörélesztőt szedni. ezek mennyire jók? " - Először is ne menj hallomások után.


Másodszor : ha valamit rendesen akarsz csinálni, akkor szánj időt arra, hogy alaposan utánaolvass mindennek és a fejedben rendszerezd megfelelően az információt. Semmi értelme beleugrani az óceánba, ha azt sem tudod, hogyan kell úszni.


Izmosodáshoz ajánlom Mark Rippetoe Starting Strength edzéstervét ( ide súlyok kellenek és általában egy edzőterem is ) , de ezerféle módon ellehet barmolni, szóval ha nem vagy elég türelmes ahhoz, hogy elsajátítsd az ehhez szüksége tudást ( amivel helyesen végzed a technikákat, stb. ) , akkor inkább hozzá se fogj, mert többet ártanál magadnak, mint amennyit használnál.


Jó edzésterv az is, ha az ember egyszerűen megmozgatja magát és sportol : úszás, bicajozás, görizés, lovaglás, stb.

Manapság annyira behálóz minket a különböző testépítői programtár, hogy megfeledkezünk ezekről a hagyományos, de mindig hasznos és testedző mozgásformákról.

Ezeket ráadásul egész nap csinálhatod, mert ártani nem fognak. Sőt, egy hosszú év négy fal közti ücsörgés után igazán megfogod lepni a szervezeted a friss levegővel.


A táplálkozásra nézve : minőség kontra mennyiség. Sok felesleges, egészségtelen és mű cuccal nem fogsz többre menni, mint egészséges, tápláló kajával.

Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni.

Nem nutellás palacsinta kell a testnek, hanem hús, hal, zöldség, stb.


Amúgy a fehérjéről : szedhetsz, csak olvass annak is utána, hogy hogyan is kell helyesen használni. Ez érvényes bármi másra, amiről nem tudod pontosan, hogy miként is működik.

2014. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!