Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, ha csak zabot eszem,...

Baj, ha csak zabot eszem, mint szénhidrát?

Figyelt kérdés
Nagyon rákaptam, sokkal jobban szerertem, mint a rizst. Állítólag inkább ezt ajánlják rizs helyett a GI indexe miatt is.
2014. jún. 12. 14:01
 1/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Minden étkezéshez ennél? Hány grammot jelent ez étkezésenként és mennyit napi szinten?

Az a "baj" a zabbal, hogy túl sok rost van benne. Nincs kizárva, hogy puffadnál és székrekedésed lenne, de lehet, hogy nem okozna semmi gondot.

Más kérdés, hogy mennyire ártan a többi tápanyag felszívódásának. Erre vannak elméletek, olvass utána fitátok címszó alatt.

GI. Ma már ez sem egyértelmű. A zabnak elvileg jó a GI-je, de lehet, hogy ez a gyors inzulinválasz miatt van, amit a fogyasztásakor kapunk. A zabnak az inzulinindexe is jó, meg a glikémiás telítettsége is, de ezen mérőszámok definíciója nekem nem egyértelmű. Vagyis nem biztos, hogy a zabnak nem csak azért alacsony a GI-je, mert fogyasztásakoraz inzulin hamarabb kezdi a belőle bontott cukrot elszállítani a sejtekbe. Vagyis ugyanolyan gyorsan szívódik, mint más keményítők, csak nem tolja meg annyira a vércukrot. A hasnyálmirigyet viszont lehet, hogy ugyanúgy cseszteti. Ezek csak elméletek.

Mivel a GI-t legjobban a zsír tolja le, de számít a rost és a fehérje is, gyanús, hogy ha a fehér rizst zöldséggel, fehérjével (hús, tojás) és zsíradékkal kombinálod, közel ugyanott vagy, mint a zabbal.

Nagy kérdések ezek.

Persze jobb biztosra menni és az alacsony GI-s cuccokat enni, csak ott vannak azok a fránya gabonarostok. Nem biztos, hogy jók.

Én is nagyon rákaptam és minden reggel azt eszem Ch-nak.


ha szedsz multivitamint, ne a zabos kajád mellé vedd be!

2014. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Akkor már lassan nyihogsz tőle!
2014. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mé' MKT, te mit eszel?
2014. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Zabot nem. Tojást, szalonnát, tepertőt, zöldséget, húst, gyümölcsöt. Ketós irányba tolt palejóó.
2014. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ja, úgy könnyű.

De ettől még nem értem, miért lenne a zab lókaja.

Én sem nézlek nyúlnak mert a répát meg a káposztát tolod.

2014. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nyilván nem a világ legrosszabb kajája a zab. Viszont ha valaki "kizárólag" abból fedezi a szénhidrát fogyasztását, abból azt gondolom, hogy poént lehet csinálni :]
2014. jún. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Oké.
2014. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!