Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciások, mivel...

Inzulinrezisztenciások, mivel habarjátok be az ételeiteket ha az épp tejszines kellene legyen? Néhány hasznos tipp? Feltétlen tejszines habarás kellene, és a zsiros főzőtejszin gondolom ugrott.

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem. Mivel habarjuk, de feltétlenül tejszínes legyen. Hát akkor tejszínnel. Zsíros miért ugrott? A zsír lassítja a szénhidrát felszívódását. Be kell számítani a napi kalóriabevitelbe. Liszt kizárva? Teljes kiőrlésű liszttel. De jobb saját anyagával. A zöldség egy részét leturmixolod, s azzal sűrítesz.
2014. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen ételről van szó és nem vagyok inzulinrezisztens, viszont egypár táplálékcsoportot nem eszem (pl. tejtermékeket sem, kivéve némi sajtot). Elég egyszerű megoldani, ami ételhez olyan dolog kell, amit nem eszem, azt nem eszem. Bizonyos dolgokat pedig helyettesítek mással vagy egyszerűen kihagyom.

Habarni speciel sosem habarok (mindkét alkotórésze tiltólistás nálam), így a konkrét kérdésben pont nem tudok segíteni, bár ha ismerném az ételt, akkor lehet, hogy lenne tippem. A saját, nem inzulinrezisztens esetemben gondolom, kókusztej és kókuszliszt szinten keresgélnék, bár a selymes kesu és az ízes dió is eszembe jutna, ha olyan az étel... Gyümölcslevesnél a kókusztej önmagában is elég lenne nekem, a gyümölcstől eleve oly sűrű lenne a cucc, hogy inkább hígítani kéne.

2014. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Zöldségételnél is jó a kókusztej, de pl. a sóskát almával szoktam turmixolni. Az előbb nem gondoltam ezekre, mert a főzelékeket többnyire rántással készítem (szezámmaggal liszt helyett).
2014. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
zabpehely liszttel szoktam miért ne lehetne tehszint hazsnálni???? Hacsak nem vagy allaergás rá nyugodtan lehet, jól irta az elsö a zsir lassitja a ch felszivódást. A zsir nem ellenség és attól nem is hizik az ember, ha a fogyás miatt aggódsz.
2014. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!