Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek az egészsége...

Mi a véleményetek az egészséges étkezésről? Hús, cukor, túlzott szénhidrát zsír? Ha kihagynánk a cukrot nem válnánk depresszióssá, ingerülté? Vagy éppen a vörös húst a jó cupákosabbikat?

Figyelt kérdés

Mi fontosabb a mentális "egészség", öröm amit a cukor ad, vagy inkább legyünk vaskalapos étrenden, és keressünk másban élvezetet.


Nem tudom, hogy vagytok vele, de ez az egészséges étkezés nagyon is filozófiai kérdés.



2014. máj. 21. 20:53
 1/9 anonim válasza:

Szerintem a mérték a fontos. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, fehér húst, de hetente 1-2 alkalommal azért veress oda egy jó magyaros kajának :)

A cukor egy élelmiszeripari hulladék, felejtsd el, pár hét és észre se veszed majd a hiányát

2014. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Az "egészséges" étkezés mindig az adott kor aktuális felfogásától függ.
2014. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remek ervek de imadom a peksutiket, palacsintat islert. Amugy 80 kilo vagyok 186 centi srac. Dehat az oregeink nen eppen a sok zsirtol, cukortol, hustol olyan aszottak?
2014. máj. 21. 22:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudod el kerulni meg a piaban is van a feher meregbol. Fenyenni kell
2014. máj. 21. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:

A testnek nem kell a normál cukor, én is simán elhagytam. Az édesség más, az nekem kell (a testem persze elműködne nélküle, ez evidens), de abból még szénhidrátszegény is van.


A normál cukor sok örömet nem ad nekem, szinte bármelyik zöldség és olajos mag jobb nála, de ez nyilván erősen egyénfüggő.


Nem tudom, kinek az egészséges étkezés fogalmáról beszélsz, a sajátommal nagyon elégedett vagyok :) A testemnek és a lelkemnek jó, mások véleménye pedig nem annyira érdekel :) Rengeteg csoport szerint egészségtelenül táplálkozom, szerintem pedig viszonylag egészségesen, a legjobban, ahogy csak tudok.

2014. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elkerülni pedig el lehet a normál cukrot, nekem és még rengeteg embernek elég könnyen megy... Sokszor mondták már nekem, hogy ebben is, abban is van cukor/laktóz/glutén/szója, nem kerülhetem el... Dehogynem. Nem veszem meg egyiket se az élelmiszeripar kutyult cuccai közül és kész.
2014. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ezért mondom, hogy filozófiai kérdés. Mert te annak gondolod, és jól érzed magad tőle, közben lehet, hogy a húsok miatt pl. savasodsz és köszvényes leszel 50 éves korodra a felhalmozódott egészséges mangalica húgysavtól.. Nagyon kiváncsi lennék, hogy mi a jó befektetés az étkezésben
2014. máj. 21. 23:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Cukorfogyasztás mellékhatásaként előbb kialakul depresszió, mint az elhagyása miatt. Akkor mi van a cukorral?


Vörös húst minek hagynád el? Nincs vele semmi baj, szép a színe.


Az egészség több örömet ad mint az édes íz.


Az egészséges étrend és az ebből származó életerős test (még edzésről nem is beszéltem) igen nagy élvezet.


Az egészséges étkezés szerintem csak FÉLIG filozófiai kérdés, másik fele egyszerű és gyakorlatias.


Sokan nagyon komolyan dolgoznak azért, hogy az embereket olyan 'egészséges' étkezésen és életmódon tartsák, amitől betegek lesznek. Egészséges tej, egészséges kenyér ajánlások.


Filozófia: rohadjanak meg, én akkor is viszonylag egészséges leszek (1.) már csak azért is hogy ezeknek keresztbe tegyek és


(2.) ha esetleg nem lennék egészséges, valami miatt (én sem figyelek oda mindenre 100%-osan) akkor sem fogok félni a betegségektől, nem fogok gyógyszert szedni, idegeskedni, nem fogom azt csinálni amit az emberektől elvárnak.


Ez a véleményem a témáról, jó az egészség, érdemes tenni érte, érdemes kiélvezni de úgy hogy közben nem kell félni a betegségektől sem, haláltól sem. És jól kell röhögni azokon akiknek az minden öröme, hogy minket betegen lássanak és azt várják hogy menjünk el a patikába gyógyszerért. Hát, várhatnak rám :D

2014. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os. Te magadnak készítesz mindent?

Vagy nagyon ráérős vagy, vagy pedig egy robot aki éjjel nappal pörög.

2014. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!