Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez étkezési zavarnak számít?...

Ez étkezési zavarnak számít? Ha igen, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Pár év óta nagyon rendszertelenül eszem. Vannak időszakok, amikor szándékosan koplalok, de általában túleszem magam; gyakran vannak falásrohamaim.

Másfél évig depressziós voltam-nem csak az evés miatt, jártam pszichológusnál, pszichiáternél, de szerencsére ennek az időnek vége. Viszont amikor a szakembereknek említettem a gondjaimat az étkezéssel, nem vették figyelembe. Ezt annak tulajdonítom (és ami elég furcsa), hogy a koplalások és túlevések ellenére a testalkatom az átlagos kategóriába tartozik. Nem tudok fogyni, de hízni sem sokat, legalábbis nem feltűnően...

A kérdésem az, hogy ez táplálkozási zavarnak számít-e? Mert testileg-lelkileg is kikészít. Emésztési panaszokat okoz, másrészt pedig félek az elhízástól; lehet, hogy eddig nem következett be, de mi van, ha egyszer igen?

És kihez tudnék fordulni? A háziorvoshoz ha beállítok, elküld? A pszichológustól egy kissé vonakodom, mert eddig nem vettek komolyan. Vagy milyen orvos tudna nekem előírni valami diétát? Köszönöm a segítséget!

(18/L)



2014. júl. 12. 21:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem leszek népszerű a válaszommal, de leírom.

Semmilyen orvos sem fog tudni segíteni, sem háziorvos, sem pszichológus, sem dietetikus, egyedül Te tudsz segíteni magadon.

Egészséges étrend alapjaival szerintem tisztában vagy, ha nem több oldalon is tudsz róla olvasni, és kialakítani számodra egy egészséges étrendet+ mozgást.

Ez nem evészavar, hanem lelki zavar, csak ebben adod ki.

Amíg nem tudsz a saját állapotodon változtatni, addig nem fog megoldódni.

Ülj le, és őszintén gondolkodj el rajta és valld be magadnak, hogy mi az ami bánt, mi a bajod magaddal, a világgal.

Amíg ezekre a kérdésekre nem kapsz megfelelő választ, nem fog helyrejönni az étkezésed sem.

2014. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!