Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a párommal és a gyerekeinkkel az egészséges ételeket, zöldségeket és hogyan lehetne kicsit háttérbe helyezni anyósomék étkezési szokásait?

Figyelt kérdés

Légyszi aki tud, adjon tippeket, trükköket arra, hogyan vegyem rá a családot, hogy megegyék a zöldségeket is. Minden nap! és minden étkezésünk mellé! készítek salátát, párolt zöldséget, ilyesmit, de a gyerekek fintorognak, párom meg nem ezt szokta meg még otthonról és folyton arra ösztönöz, hogy "magyarosabban" főzzek, mint anyukájáék. :/


Én magam sosem voltam nagy húsevő, se a magyar konyha híve, tudom, nem szép, de egyszerűen utálok például húst sütni, hússal bíbelődni, bő olajban sütni. Ha meg lightosabban készítem már nem annyira tetszik a páromnak. Elkészítem persze néha úgy is ahogy ő szeretné, de gyakrabban úgy, ahogy én, egészségesebben és változatosabban, és köretnek se mindig fehérrizst vagy krumplit, hanem barnarizst vagy mást, pl gerslit, bulglurt, kuszkuszt készítek párolt brokkolival, répával, borsóval, ami rendszerint a tányéron marad, csak a hús fogy el. (mint mai vacsorakor is, ezért írom már ki magamból a kérdést :) )



2014. ápr. 23. 20:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a férjed már nem fog megváltozni, a gyerekekre kellene koncentrálnod, mert fontos lenne, hogy igényük legyen a tpláló, egészséges ételekre. Nem lesz túl kreatív a válaszom: főzz finomat, figyelj az ízlésvilágukra (pl.:ha szeretik az édeset, krumpli helyett legyen sütőtök a köret, hasonlóan elkészítve, mint a krumpli).
2014. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%

mindig ezeket kell tálalni.

azt eszik ami van és kész.

egy idő múlva olyan jóízűen fogják enni.

nem kérdezősködni kell, meg bizonytalankodni..

2014. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Vagy pl. készíts pizzát teljeskiörlésű lisztből. Eleinte legyen normál pizza. Aztán fokozatosan vékonyítsd el a tésztát a következő alkalmakkor és pakolj rá egyre több feltétet (gomba, paradicsom, borsó, kukorica, hagyma, mozarella, stb). Mi pl papírvékony tésztával csináljuk RENGETEG zöldséggel. Ha már így megszerették, elkezdheted nyersen is adni nekik a salikat.
2014. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

A rakott,csőben sült dolgokat nem szeretik?Sajttal a tetején,brokkoli,zöldségek,hús,kis besamellel vagy tejszínnel.. lehet ,hogy nem a zöldséggel van a bajuk,hanem,hogy nagyon "natúr". A húst is lehet bátran fűszerezni,zöldfűszerekkel,kicsi só,bors .. mustáros ,csipős,tejszínes pácban stb Ha a férjed nem eszi meg,csak a pacalpörköltet,az az ő döntése,felnőtt,de a gyerekeket semmiféleképpen nem kéne válogatásra nevelni. Egyék ami van.Mindent lehet,de mértékkel . Sok kövér felnőtt már megköszönné,ha gyerekkorában valaki inkább elvette volna előle a kaját ..

Mivel nekem például állandó gondom volt 30 évig a súlyom,a gyerekeket próbálom az elhízástól megóvni,nem tilthatok meg semmit,de arra sikerült ösztönözni őket,hogy amíg nem kóstolták ne mondják,hogy utálják :D Nasizni is lehet,sültkrumplit enni pörkölttel ,diós tésztát stb de nem ÁLLANDÓAN és nem zöldség-gyümölcs-hús HELYETT.

2014. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet, én is csináltam többször is pizzát, én is vékony tésztát csinálok, és azon megették a zöldséget is
2014. ápr. 23. 20:59
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Nálunk az egyik gyerek mindent megeszik a salátától a pacalig, a kínai kaján a tökfőzeléken át (8 éves lány), a másik (7 éves lány) gyakorlatilag 4 féle kaján él. Még nem sikerült rájönnöm a különbség okára, de már nem is küzdök ezen.
2014. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

Hát, én csak magamból tudok kiindulni, én szeretem pl.:


- pirított csirkemell-kockák (teljesen minimális zsiradék, csak épp, hogy ne égjen le. Vagy szoktam kis ketchup-ot tenni rá helyette - nagyon picit ebből is, ami kis ízt ad neki, meg ugyanúgy megakadályozza a leégést, mint az olaj.) Mindenféle fűszerrel, és lehet pl. borsóval, vagy zöldségmix-szel csinálni

- mindez párolt zöldségkörettel (simán, sós vízgőz felett párolva, semmi vaj, vagy ilyesmi)

- savanyúsággal (cékla, uborka, csalamádé...)


Vagy szeretem a csőben sült csirkemellet, pl. brokkolival, kis sajt alatt.


Pirított gomba, ugyanúgy elkészítve, mint fentebb írtam a csirkére.


Ha szeretik a húst, akkor azt nem kell elhagyni, hanem törekedni kell inkább az egészségesebb, sovány húsokra (csirke, meg egyéb szárnyasok), a kevés zsiradékra és mellé a zöldségre, amit viszont lehet gusztusosan is tálalni, így mindjárt jobban megjön a kedvük. :)


Nézd meg ezeket, milyen jól néznek ki!

[link] (de én ezt is csirkéből vagy pulykából készíteném inkább)

[link]

[link]

2014. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

A gersli, a teljes kiőrlésű liszt nem egészséges, csak divatos. A magyaros kaja is egészséges, ha nem úszik a zsírban. A zöldségféléket is lehet változatosan elkészíteni a hús mellé. De csinálhatsz tésztasalátát, zöldségekkel, majonézesen, azt biztosan megeszik. Vagy rizst is rizibizinek elkészítve.

De a párod biztosan nem fogja ezeket a divatkajákat megszeretni.

2014. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

igen, de pl már a pulyka vagy csirkemellet is túl száraznak érzik, holott olivaolajon sütöm, nem sokon, de inkább kívánják sajnos a zsírosabbat

pedig páromnak már nem teljesen jó amúgy a koleszterinje

2014. ápr. 23. 21:06
 10/20 anonim ***** válasza:
6%

én sokszor eldugom az ételben :-)

pl kölessel készítettem el a rakott kelt

a tocsnit csicsókából de a krumpli püré is finom felesben

bulgurral készítem a rizses húst

kuszkuszból rizskokót készítettem

sok a krém leves


a húsit próbáld meg nem olajban sütni hanem jénaiban a sütőben

2014. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!