Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hízni egy...

Hogyan tudnék hízni egy kicsit? Bármennyit ehetek, ne hízom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit pontosítok.

21 éves férfi (fiúnak már öreg) vagyok, 178 cm magas és anno 3 éve méredzkedtem utoljára, akkor 73 kg voltam. Tudom, hogy ez normális, sokan sokkal vékonyabbak nálam és könnyebbek, de 4 évig sportoltam gyerekként, és azóta is vastagok a lábaim (szerintem a többi részemhez képest dagadtak), még van rajtuk izom. Ez oké, de a felsőtestem nagyon vékony, egy éve kb. észrevettem, mintha testesednék és lenne kis plusz a hasamon (ami nyárra eltűnni látszik...), de a lábaimhoz képest vékony vagyok. Gyúrni kéne, tudom, de most nem ilyen választ kérek. (Nincs elég kitartásom és bátorságom, hogy konditerembe menjek, nem részletezem, aki ismer, tudja... Ja, és a bérlet nekem kicsit borsos is.)

Sokszor mondták, hogy nagyon vékony vagyok, és volt olyan is, hogy orvos mondta, hízzak kicsit. De bármennyit eszem, nem jön össze. Tésztapárti vagyok, aki szeret sok kenyeret enni. Mit tehetnék? Szedni nem akarok semmit, ha nem muszáj.


2014. júl. 18. 12:56
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

"Bármennyit ehetek, ne hízom" - Ha egészséges vagy, akkor ilyen nincs.

Vizsgáltasd ki, hogy nincs-e felszívódási problémád (gasztroenterológia). Ha nincs, akkor olyan szerencsés vagy, hogy ehetsz még többet.

Ha pedig nem bírsz, akkor növeld az energiabevitelt telítetlen zsírokkal, így kis térfogattal vihetsz be extra kalóriákat, ráadásul nem egészségtelen formában.

2014. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Világéletemben olyan voltam, hogy bármennyit ettem, nem híztam meg. Vannak időszakok, mikor egész nap rengeteget eszek, de van, hogy szinte semmit. De az emésztésem látszólag rendben van, bár tudom, ez a probléma csak úgy nem vehető észre.

Sose voltam testesebb, mindenki irigyel, hogy ehetek úgy, hogy utána nem kell a fogyókúrát tervezgetni.

2014. júl. 18. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!