Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én ezt nem értem! Bármennyit...

Én ezt nem értem! Bármennyit ehetek, ha lemozgom? (lent)

Figyelt kérdés
Ehetek akármit/akármennyit ha utána a nap folyamán lemozgom azt a kcal mennyiséget? Hogy is van ez?

2013. ápr. 5. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. A magyar ironman van, hogy napi 16000kcal eszik, persze lemozogja a napi 12 órás biciklizéssel.
2013. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem!

Jó példa rá a testépítők, ők is zsírosodnak, ha tömegnövelő étrenden vannak, hiába edzenek, de nézzünk másabb sportot, a kézilabdázok között is láthatsz zsírosabb embereket, pedig elég sokat edzenek.

Ha sokat eszel azt nem tudod lemozogni, ha mindent lemozognál amit beviszel akkor éhen halnál.

2013. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos szerintem az utolsó személy válasza nem feltétlenül helyes. Válasszuk szét a dolgokat. Az hogy valakinek hogy ingadozik a súlya az genetikától is függ. Ez persze nemcsak a gasztroenterológiával függ össze hanem a különböző érrendszeri és kardiológiai változásokkal. A testépítők zöme, tapasztalatom alapján (mivel régen én sem mozogtam gyúrás közben) nem végez elég kardiózást ezért a szintetikus tömegnövelők használata mellett elvárt fejlődés nem is valósul meg hiszen nem futnak padon például és ezáltal elzsírosodnak (ezzel a fenti válaszoló is egyetértett). Az hogy mennyire hízik el egy személy, a legtöbb esetben kontrollálni tudja az ember. Kivétel ha hormonális zavarokkal küzd, például túl kevés tiroxint termel a szervezete mivel alacsony jódtartalmú ételeket eszik. Viszont ha megnézed azokat a sportokat ahol azért elég sok kardiót végeznek, a tényállás azt mutatja, hogy a legtöbb sportoló nem elhízott. (kivételt itt is a fentiek alapján tehetünk) Az ésszerűség berkein belül maradva csak nagyon nagy mennyiségű kalória bevitelnél van az, hogy nem lennél képes lemozogni. De ez azt jelentené hogy merőkanállal lapátolod be több órán keresztül a libazsírt vagy a nyers marhacsontvelőt. Ez képtelenség. Még azok a sportolók is akik olimpiára készülnek sem fogyasztanak el ilyen mennyiségü kalóriát. Például Phelps a tavalyi olimpián egy versenyzés előtt 17000 kalóriát vitt be órák alatt. De nem lett tőle dagadtabb mivel a rendkívül nagy szellemi feszültség és persze az úszás elégette ezeket a kalóriákat. Ilyenkor hatalmasára nő a kortizol nevü hormon zsírégetést segítő munkája. A lényeg az hogy szerintem inkább az nem mindegy, hogy milyen időpontban táplálkozol és itt nem feltétlenül a napszakra gondolok, hanem arra, hogy milyen időközönként. Én volt hogy sok házikrémest befaltam de utána rögvest lement mivel hirtelen megdobta a véreben a cukor szintet és még akkor kezdtem el utána futni amikor még a szervezet csak az izmokban levő glükózraktárat kezdte megtölteni és a zsírsejtté való alakítást még hanyagolta. Mozogj sokat és akkor nem lesz probléma. És bárki megvétózhat ha nem így látja de nekem ez a meglátásom.
2013. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Maradjunk a realitások talaján. Egy átlagember akinek tegyük fel 2000 kalóriát használ el a szervezete sport nélkül egy nap, valószinüleg nem tud annyit mozogni hogy 3000 kalóriánál többet elhasználjon. De már az is extrém, nem 30perc kocogás.


De abban mindenki egyetért hogy ha többet mozogsz nagyobb a kalória igényed és többet is ehetsz.


Csak amire nagyon fontos itt kitérni az az étel minősége. Ha sportolsz elvileg fejlődik az izomzatod de a test csak abból tud építkezni hosszútávon amit adsz neki. Nagyon nem mindegy hogy fehérjét eszel e vagy csak cukrot meg zsírt. A szénhidrátok meg a zsír könnyedén lerakódnak zsírként, de a zsírt sokmindenhez aztán nem tudja felhasználni a test, hanem helyette a saját fehérjéiből gazdálkodik. Hosszabb távon még ha a súlya nem is nő az illetőnek mert a kalóriahatárokon belül marad, egy satnya zsíros egészségtelen teste lesz, ennek megfelelő erőnléttel és közérzettel. A minőség az elsődleges, a mennyiség (normális határon belül) másodlagos, hiszen lehetsz egészséges erős és jó testalkatú pár kilóval könnyebben vagy nehezebben is.

2013. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem vannak evezős ismerőseim, versenyszerűen csinálják, napi 4-6 óra edzés. Napi 7-8000 kilokalóriát esznek meg, és mind2 vékony. Edzőtáborban felfalnak mindent, pizza, hamburger, bármi, csak kaja legyen, mert éhesek, ezek mellé isznak tápkiegeket, amiben főleg CH van, mert nem tudja szilárd kajával bevinni a szükséges mennyiséget.
2013. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poiu ***** válasza:
Bevitt kalória = nyugalmi anyagcsere + égetés mozgással. Tehát elvileg igen. A gyakorlatban ez nem így működik, ahogy előttem írták, nagyon intenzív sport mellett nehéz bevinni a szükséges kalóriát, de a fordítottja is igaz, rendszertelen üdítő mozgás megnövelheti az étvágyadat és többet viszel be, mint amennyit elégetsz. Én óvatos lennék ezzel...
2013. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dieta ***** válasza:
A kérdésedre egy értelműen igen a válasz.A baj az ,hogy a legtöbb embernek a mozgás egyet jelent azzal a rövid idővel amit az edző teremben tölt. Láttál már kövér vájárt pedig biztos lehetsz benne egy sem fogyókúrázik.A természet nem a táplálék kiegészítők felhasználására alakította ki az emésztő rendszerünket. hagyományos étrend mellet amennyi kalóriát betudsz vinni a szervezetedbe azt képes vagy elégetni is igaz nem egy óra alatt az edzőteremben.Nem csak a sport és nem is okvetlen a kemény fizikai munka éget sok kalóriát nézd meg egy jó diszkó hány kalóriát képes elégetni Van sok egyéb ha nem harminc perben gondolkodunk.Az is igaz a legegyszerűbb futni 30 percet és utána beragadok a fotelba .
2013. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!