Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetariánus szeretnék lenni,...

Emma69 kérdése:

Vegetariánus szeretnék lenni, jól akarom csinálni, mi az amire oda kell figyelnem?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 22:05
 1/4 anonim válasza:
100%
Én kiskorom óta vegetáriánus vagyok ,mondjuk én nem eldöntöttem ,hogy az leszek hanem egyszerűen nem tudok lenyelni egy falat húst sem ,egyszerűen hányingerem lesz a húspultnál a boltban vagy amikor anyukám főz. Egyébként a vegetáriánus életmódnak 5 fajtája van az első amikor nem ogyasztunk húst , tojást , méhészeti termékeket, sem állati eredetű zsírokat. A második amikor csak husokat nem fogyasztunk mindenmást igen itt értem a tejet , és más állati eredetű termékeket pl. tojás , méz. A harmadik amikor húst nem de tojást például eszünk. A negyedik amikor se húst ,se tojást nem fogyasztunk de tejet és tejtermékeket igen. Az ötödik pedig az amikor alkalmanként csirkét és halat eszünk valamit fogyasztunk tejtermékeket és tojást. Szerintem a legfontosabb eldönteni ,hogy melyik kategóriába akarunk tartozni nyilván ha eddig húst ettél hússal ne az elsőt válaszd először hanem mondjuk az ötödiket,majd szépen lassan azt is elhagyhatod. Nagyon sok tápanyagot megvonsz magadtól ezzel az életmóddal főleg ha nagyon szigorúan veszed ( kálcium ,vas, B12,fehérje stb. hiány) ezeket nagyon fontos pótolni. Szójával , hüvelyeszöldségekkel, és étrendkiegészítőkkel ez nagyon jól megoldható.
2014. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) eddig sem voltam túl nagy húsevő, de azt hiszem maradok a csak hús elhagyásánál. Gondolom ha tejet, tejtermékeket és tojást eszek azért abban ott van a fehérje, így hiányt abból nem szenved a szervezetem. A hüvelyesekre még rá kell szoknom mert abból elég keveset eszek
2014. júl. 19. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermékek fogyasztása csupán egy elferdített módja a húsevésnek. Nem cikizni akarlak, de ezzel nem érsz el valódi sikereket, sőt! Kutatások bizonyítják, hogy a tejtermékekben levő kazein az egyik legerősebben karcinogén (értsd rákkeltő) anyag. Ha valamit el akarsz hagyni, akkor először ezt próbáld meg. Szerintem.


Én is 6 éves koromtól vegetariánus vagyok, és az hogy a szervezetedtől bármit megvonnál ezzel az életmóddal egyszerűen nevetséges. Utána kell járni, igen, el kell olvasni és meg kell tanulni az elméletet, ami az egész életmód mögött van, mert csak így működik a rendszer. Persze nem mindezt egyszerre most rögtön.


Ha változatosan és kiegyensúlyozottan eszel, akkor hidd el nem lesz gond. Nem lehet gond. Növényben ugyanúgy megvan a vas, a fehérje, az összes aminosav, vitamin és ásványi anyag. Szóval no para. :D


Sok sikert, és ha van kérdésed én is szívesen segítek a kezdetekben. Kitartást és tudd, hogy jó úton haladsz!

2014. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Változatosan kell enni, ez a lényeg. A hüvelyesek mellé ajánlom még a barna rizst is. Minden jót!
2014. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!