Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 éves fiúnak káros lehet az...

15 éves fiúnak káros lehet az egészségére a nutridrink?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen hízok, mivel ilyen géneket örököltem mellesleg alig pengetem az 50kg-ot. Hallottam erről a nutrica nutridrinkről és mivel van benne protein is így nem tudom mennyire káros. Elkezdtem edzeni is viszont ezzel is azt veszem észre, hogy csak fogytam és szeretnék vissza/felszedni néhány kilót.

2014. júl. 24. 18:00
 1/4 anonim válasza:
Szia, káros mert tele van adalékanyaggal és stimuláló szerekkel. Egyél több szénhidrátot a kelleténél ha hízni akarsz. Én is 15 vagyok, 187 cm és 90 kg, szóval nekem meg fogynom kéne, de nem megy sajnos. :(
2014. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Öregeknek adják, akik nem tudnak szilárd táplálékot már megenni viszont emiatt elkezdenek elfogyni illetve a rákos betegeknek hasonló okokból. Ha akarod megpróbálhatod, semmi olyan nincs benne, ami veszélyes lenne rád nézve. Nekem nagypapám után maradt egy kartonnal, mi ittuk meg egy részét, mert senkinek se kellett a családból, aztán anyu az egyik betegének adta (szüleim háziorvosok), akinek szüksége volt rá.


De egyébként pocsék íze van, én nem ajánlanám.

2014. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ihatod nyugodtan. Nem károsabb, mint bármilyen feldolgozott élelmiszer. De, ha nincsenek emésztési/felszívódási problémáid, akkor semmivel nem vagy vele előrébb, mint ha rendes kajával vinnéd be ugyanazokat a makro- és mikrotápanyagokat. Nincs rossz íze, még az ízesítetlennek sem. Ezen kívül vagy 6-féle ízesített verzió is.


"Hallottam erről a nutrica nutridrinkről és mivel van benne protein..." - Ja van benne protein is. De sokkal több benne a cukor (maltoedextrin, ami nem sokban különbözik a cukrotól), pont azért, hogy a lepukkant emésztőrendszerű idős embereknek már ne kelljen bajlódni az emésztésével. A nutridrink nem fehérjeforrásnak való.

A nutriciának is vannak fehérjében gazdag tápkiegjei, de akkor már jobban jársz valami tejsavóprotein-porral, vagy kevert proteinnel.

De, ha nincs emésztőrendszeri problémád, ezekre sincs szükséged.

Edz!

Vigyél be elég fehérjét hússal, tojással, túróval, hogy épüljön az izom!

Vigyél be elég energiát minőségi szénhidráttal (minél kevésbe feldolgozott élelmiszerek) és jófajta zsírokkal, hogy legyen energiád edzeni és izmot építeni!


Ha fogysz, kevés a szénhidrát és a zsír.

Ha hízol, de nem izmosodsz, esetleg fogy az izmod, akkor kevés a fehérje vagy nem megfelelő az edzés.


A pihenés is fontos.


15 évesen még ne erőltesd a súlyzós edzés. Saját testsúlyos mehet.

Jövőre kezdhetsz "kondizni".


A Google a barátod.

2014. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 25. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!