Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől egészségesek a vegetáriá...

Mitől egészségesek a vegetáriánusok ha nem táplálkoznak egészségesen?

Figyelt kérdés

A paleo szerint a hús egészséges. Az egészséges tápllkozás része.

Nos a vegetáriánusok( attól függően, hogy melyik ágát gyakorolják) nem csak, hogy nem esznek húst,halat,tojást, ami ugye nem a leg egészségesebb, de esznek sok mindent ami a paleo szerint egészségtelen.

Ám még sincs köszvényük,ízületi gyulladásuk,magas vérnyomásuk,magas koleszterin szintjük és sorolni lehetnek.Nincs Chron betegségük,Alzheimer,stb.

Nem értem, hogy olyasmit esznek ami egészségtelen és nem esznek húst ami egészséges akkor, hogy lehet ezek az emberek egészségesek?

Elképzelhető, hogy egyeseknek a húsmentes táplálkozás másoknak a húsfogyasztás biztosít egészséget ?

Mitől "rossz" a hús kerülése amikor sokan élnek nélküle egészségesen és sokáig ?



2014. júl. 25. 10:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%

Ez az egész táplálkozás túlmisztifikálás olyan mint az ezotéria.

Ki ebben hisz, ki abban, és mindenki győzködi a másikat a saját igazáról.

Szerintem az ember mindenevő, és mint ilyen egyen is mindent.


A sok testképzavarosnak is ezt kellene tenni. Most ne az anorexiásokra gondoljatok csak, hanem azokra akik a konditerembe ülnek naphosszat. Ugyanabban a betegségben szenvednek, csak más megnyilvánulási formával.


Azaz éppen úgy beteg a paleos, mint a vegetáriánus, no meg az anorexiás és a kigyúrt testzsírszázalékot számító macsó.


Ha rám hallgatsz, nem foglalkozol ilyen marhaságokkal. Edd azt amit megkívánsz, akkor amikor megkívánja a szervezeted. Így sose leszel se kövér se beteg.


Persze ha valaki lelki okok miatt zabál folyton, az jó ha odafigyel, de nincs más titok, mint megadni a szervezetnek azt amire szüksége van.

2014. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
8%

A paleó még annyira sem egészséges, mint a vegetáriánusság. A vegák legalább megpróbálják pótolni a húshiányt. De a paleo semmivel nem pótolja az alapvetően szükséges élelmiszereket.

A vegetáriánusok sem e4gészségesek, csak ezt hiszik magukról. Elég sok vegát ismertem, egyik sem élt 50-60 évnél tovább. Vagy rákosak voltak, vagy egyéb hiánybetegségük volt. De volt olyan fiatal lány ismerősöm, akinek elmaradt a menszesze.

2014. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Érdekesek az állítások, csak nem igazak. Köszvényük nincs, mert az nukleotid bomlástermék miatt van (sok fehérje bevitel élő sejt formájában). Viszont van vérszegénységük vas- és kobalthiány valamint B12 vitamin-hiány miatt. És van vesekövesség a viszonylag magas oxálsav bevitel miatt. A viszonylag alacsony kalória-bevitel miatt azonban jelentkeznek a kedvező hatások, hiszen a növényi fehérjék rosszabbul hasznosulnak, mint az állati fehérjék. Az ember a mindenevők közé tartozik és bizonyos anyagok elsősorban állati táplálékkal vihetők be a szervezetbe pl. B12 vitamin s kobalt. Sokkal inkább a mértékletesség az, ami a mai étkezési szokásokban nem szerepel.
2014. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A pálinkátol amit helyette isznak. (Legalább olyan egészséges mint a vega vagy a paleo!)
2014. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Kedves első! Kijelentem, nem vagyok se testképzavaros, se beteg. Kisgyermek korom óta nem eszek húst, egyszerűen nem tudom megenni. Teljesen egészséges vagyok. 21L
2014. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Kedves Kérdező, 5 éve vegetáriánus a családunk (a gyerekeket is beleértve). Az étrendünkben a zöldség-gyümölcs mellett szerepel a tejtermék és /még/ a tojás. Jelentős változás állt be az egészségünk terén, összehasonlíthatatlan a húsevés alatti és jelenlegi egészségi állapotunk. Húsfogyasztóként 1-2 havonta betegek voltunk, most évente talán 1-szer. A betegségeket míg mások gyógyszerrel kúrálják, mi anélkül 2 nap alatt. A gyerekeink okosak, élénkek, nincsenek elmaradva. A férjemmel negyvenesek vagyunk, súlyfölösleg és krónikus betegségek nélkül. A vérképünk, vizeletünk kiváló, ellenben a húsevő társainkkal. Válaszolók: Az ember nem mindenevő. Kérném tanulmányozni a bélrendszerét, fogazatát, összehasonlítva ragadozó, növényevő, gyümölcsevő emlősökével. Nincs vitaminhiányunk, a B12-öt képesek vagyunk pótolni húsevés nélkül:) Vannak más alternatívák is. A húsfogyasztás elsavasítja (oxidálja) a szervezetet, ami remek táptalaj a rák kialakulásához. A zöldség lúgosít (antioxidál). Vegaként nem kell figyelni arra, hogy az étrendben alacsony legyen a zsírbevitel, alacsony a vér koleszterinszintje, ezért elkerül minket a szívkoszorúér meszesedés, szívinfarktus, stroke, magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás ....stb. Ok-okozat. Kerülendőek a feldolgozott élelmiszerek, cukor, fehérliszt, hidrogénezett olajok...stb. Hadd említsem meg a nagyipari állattartást is, ahol hormonokkal, gyógyszerekkel tömik szerencsétlen állatokat, ami aztán az ember asztalára kerül.Kérdés vajon ezek után mitől beteg az ember? Rossz hagyományt követünk, anyáról leányra száll a negatív, egészségtelen minta, akaratunkon kívül betegítjük meg az ételeinkkel szeretteinket. Ideje tájékozódni. Kezdetnek ajánlom Somlósi Lajos előadásait, pl. a Magyar konyhát (youtube).
2014. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
#3-as, te hozzáértőnek tűnsz ezért kérdezném, én 20 éve vega vagyok, és még egyik borzalom sem jelentkezett nálam azok közül az elkerülhetetlen hiánybetegségek közül amit felsoroltál, most mégis mikorra számítsak rájuk?
2014. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

Vannak, akik változatosan esznek, ők egészségesek. Vannak, akik nem, és ők lesznek a betegek, akiket persze nem reklámoznak.


A paleolit diéta csak olyan divat, mint a vegetarianizmus. Jót tesz, ha egy rendszer szerint étkezel, és nem összevissza. Ennyi.

2014. júl. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki nyugodjon meg, a vegetáriánus és vegán étkezés hihetetlenül változatos, elhallgatott mellékhatásoktól mentes, és éppen ezért jó nekünk. Mi vegetáriánusok, és vegánok hálát adunk az égnek, hogy nyitott elmével, szívvel, és lélekkel áldott meg bennünket. A vegetarianizmus pedig nem divat, mint a paleo, hanem bölcsesség kérdése. Felsorolok pár híres vegetáriánust, mindenki ismeri őket: Buddha, Hippokratész, Platón, Szókratész, Püthagorasz, Seneca, Leonardo da Vinci, Descartes, Kant, Shelley, George Bernard Shaw, Mahátma Gandhi, Abraham Lincoln, Albert Einstein, Benjamin Franklin, Charles Darwin, Emile Zola, Franz Kafka, Newton, Tolsztoj, Nikola Tesla, Richard Wagner, Edison....és még sokan mások. Őket azért ugye nem tartjátok hülyének?!
2014. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%

"Mi vegetáriánusok, és vegánok hálát adunk az égnek, hogy nyitott elmével, szívvel, és lélekkel áldott meg bennünket."


Ki?


Na jó. Szóval szerinted tényleg attól lesz valaki széles látókörű, itt az általad megfogalmazott nyitott elmére gondolok, hogy nem eszi meg az alapvető élelmiszerek több mint felét?

A sajtok, a tojás a többi tejtermék, valamint a jajjj hova gondolok hús, igenis a táplálkozás része.

Az, hogy speciális étkezésre buzdítanak ilyen nyitott elméjű embereket, nem más mint üzlet.


Eladhatják nektek a bionak kikiáltott "egészséges" vackaikat, a táplálékkiegészítőket, és a többi drága felesleges szemetet.


Na jó ez persze csak az én véleményem, de én tényleg hiszem, hogy minden embernek vegyesen kellene táplálkoznia, hiszen minket mindenevőnek teremtettek. Nyilván növényevő fogazatunk lenne, ha nem lenne szükségünk másféle táplálékra. A testünk igényli a fehérjét, igen az állati eredetűt, mindenféle meggyőződéssel ellentétben.

2014. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!