Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízhatnék, milyen...

Hogyan hízhatnék, milyen étrend kiegészítőket ismertek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 180 cm és 55kg. Fiatal korukban a szüleim is ilyenek voltak, aztán a kor előrehaladtával híztak, szóval genetikailag vagyok ennyire vékony. Rendesen eszem, magvak, tej, tejtermékek, napi 5x, betartok mindent, de 1 hónap alatt 2 kiló jött rám. Régebben is csináltam fél évig, csak más étrenddel, de akkor is ugyanez volt. Mozgok is napi 1 órát. De megpróbáltam mozgás nélkül is vagy többel, de semmi. Figyeltem hogyha egy hónapig ennyit meg annyit mozgok, mit figyelek meg magamon, hát semmit. Ráadásul ha stresszesebb vagyok (hajlamos vagyok rá vizsgaszezonban), akkor ha belém erőszakolják a kaját sem tudnék enni és olyankor fogyok. Nasizni is szoktam... Szeretnék étvágyfokozót szedni vagy valamit, ami segít hízni! Fogamzásgátlót is szedek, de nem a hízás miatt, mondogatták, hogy hízni fogok tőle.. aha... semmibe sem zavar bele, de mondhatni szerencsére :)Régebben szedtem Citromixet, amitől felszedtem fél éven belül 15 kilót, de abbahagytam, mert erősen károsítja a májat. Milyen étvágyfokozókat ismertek vagy olyan dolgokat, amiktől esetleg tud hízni az ember? :)

2014. júl. 28. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Én férfilétemre vagyok 175 cm és 65 kg. :(

Teljesen megértelek, nagyon nehéz ügy a hízás.

Ja, és az elmúlt egy évben szedtem fel 6 kg-ot. Ezt képzeld! :D Nagy eredmény, igaz? Ha épp nehéz időszakom van, fogyni rendkívül könnyen tudok. Az bezzeg megy!

Itt, a Sport kategóriában lehet jó kérdéseket, hozzászólásokat olvasni, ha rákeresel a tömegnövelés szóra. Ott sokan jól leírják, hogy szénhidrátból, fehérjéből mennyi kell egy nap. Igen, sportolni mindenképpen érdemes, nők számára is hatásos lehet a súlyzós edzés.

A B12-vitamin (nagy dózisban) jó étvágynövelő.

Sok jó tömegnövelő táplálékkiegészítő van, én használtam pl. a sima Jumbo-t.

2014. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én is így vagyok, hogy rendkívül könnyen fogyok, de nehezen hízok :( Ráadásul fogyni szoktam az antibiotikumtól és most több hónapos kúra vár rám, mert kiderült ma, hogy lyme-kóros vagyok, de szedek majd normafloret és B vitamint. Ha ettől lejjebb fogyok, én már lassan múmiává aszalódok :(
2014. júl. 28. 19:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.

Mindenekelőtt mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

Bizonyára most az a legfontosabb, hogy a betegséget leküzd, bár ehhez is kell a megfelelő táplálkozás.


Ja, amikor tömtem magamba a krumplit, rizst, főtt tésztát, az valamelyest segített a hízásban. És a rizsturmix! Na, azt is ajánlom.

2014. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lusta fajta alomból vagyok :D Viszont néhány komoly betegséget leküzdöttem már, például tüdőgyulladás, mellhártyagyulladással kísérve, plusz arcüreggyulladás (ezt mind egybe), 1 éve csókbetegségem volt, lázas voltam, borzasztóan beteg voltam, hideg allergiám van, na és szerviek is :D De mindből kigyógyultam, a szervieknél csak elenyésző a probléma, semmi bajom :) Mivel ennyi betegség ért, így már azzal nem is foglalkozom, inkább a gyógyulás és a betegség alatti fázistól félek mindig, magyarul a fogyástól... eddigi étrendeimből kiindulva nem sok eredményt láttam, így feladtam őket, de ha látnék látványosabb eredményt, akkor kitartó lennék :) Nem szeretnék minden nap minden percben kötött lenni már, egyszerűbben szeretnék hízni, legalábbis nem kötötten :)
2014. júl. 28. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szép a sorstól, hogy egyeseknek elég ránézniük a kajára, és máris híznak, nekünk pedig még meg is kell ennünk, és még akkor sem...

Hogy valami hasznosat is írjak: érdemes lenne a kérdésedet áttetetni a sport kategóriába vagy ott is feltenni. Alighanem több válasz érkezne.

2014. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!