Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ajánlanátok olyan étrend...

Ajánlanátok olyan étrend kiegészítőket, amik rendszeres táplálkozás mellett elősegítik a hízást?

Figyelt kérdés
168 cm/48-50 kg lány vagyok, a magasságomhoz képest vékony, ezt többen is megjegyezték már. Rossz hallgatni hogy "Jaajj de sovány vagy" meg stb. Rendszeresen eszem, többször egy nap, mennyiségileg sem mondhatom hogy keveset. Sportoltam régen, ami kicsit meg is látszik rajtam, már abbahagytam, viszont rá akarom szoktatni magam heti 2-3x futásra/biciklizésre, mert a sporttól nő az étvágyam. "Gyúrni" nem szeretnék, célom csupán hogy 5-6 kilót felszedjek, lány létemre tömegnövelő szereket inkább mellőzném. A fehérjeport, elkeverve laktózmentes tejjel, hízhatok? Vagy mi az amitől hízhatok?
2011. márc. 26. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Jumbotól, az 1 tömegnövelő, a fehérjétől is nőhetsz de a tömegnövelő azér van h attól nőjj, és gyúrhats is sztem nem lesz tőle baj :)
2011. márc. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hih :) Sztem teljesen jó a súlyod a magasságodhoz. Bár én alapból a vékony lányokat szeretem. :) De hidd el, visszasírod majd még később, hogy bár ennyi kiló lennél. Azt meg nem is értem, hogy miért másokra hallgatsz. Ilyeneket általában a nagymamák szoktak mondani, akiknél ez már szinte kötelező monda körré nőtte ki magát :) Sztem ne akarj hízni, gyerek után úgyis megtörténik magától, s majd szenvedhetsz, hogy leadd :D Plussz, ha egyszer elkezdesz hízni zsírra, azt nehéz megállítani, mert felborítod az anyagcserédet a már beállt sebességéről. Vagyis nem biztos, hogy meg fogsz állni 5-6 kg-nál, s majd gürizhetsz, hogyan tartsd meg mindig... Ráadásul már nem élünk ősemberként, hogy szükségünk volna a meleg szobákban a depozsírra :)


Amúgy sajnos felületes a tájékozottságod, mint a legtöbb "átlagembernek" a tömegnövelőkkel kapcsolatban... Nem szeretnél tömegnövelőt szedni... de fehérjét igen? Igazából a tömegnövelők annyiban különböznek a fehérjétől, hogy fehérje mellett szénhidrátot tartalmaznak nagyobb mértékben --> ETTŐL tömegnövelő!!! (Nem a hormonoktól, meg egyéb szteroidoktól, ilyeneket NEM tartalmaznak!!!) Ha fehérjét szednél, nem értem mi a probléma akkor már a szénhidráttal? Ráadásul igazából a szénhidráttól hízik az ember, ha többet visz be, mint kéne, akkor pedig zsírrá alakul! Fehérjére meg igazából NINCS szükséged. Tehát ez a legjobb, ha már hízni szeretnél. Ha tömegnövelőt kérsz a boltban, akkor pedig arra figyelj, hogy szénhidrát, fehérje és vitaminokon túl ne tartalmazzon egyéb anyagokat, amik erőnövelést, edzésfokozást stb. segítenek pl kreatin, taurin stb...

Mivel lány vagy és ma jó fej napom van, ajánlok neked: SCITEC-től a MASS elnevezésű. ez 41gram szénhidrátot és 4 gram fehérjét tartalmaz adagonként. Ihatod tejjel, vízzel. [link]


Huhh, na jó tényleg jó fej leszek :) Amit az előbb ajánlottam, hátránya, hogy drága, mint általában a tápkiegek! A SCITEC viszont a legjobb minőségű! Én csak ezt a márkát használom. (Persze nem alap tömegnövelőkkel.)De sajnos a szénhidrát tartalma, mint az alap tömegnövelőknél, csak szőlőcukor! Ez azt jelenti, hogy jobban jársz pénzben, ha sima szőlőcukrot (por formájút) veszel egy boltban, annak kilója 500 Ft. Hozzákeversz tejet, és kakaóport és majdnem ugyanazt kapod :) (Leszámítva azt a kis fehérjét, és vitaminkoat ásványi anyagokat...) Hízáshoz viszont neked a szőlőcukor felel meg a legjobban.


A szénhidrátok annál jobban hízlalnak, minél magasabb a glikémiás indexük. Ez azt jelenti, hogy milyen gyorsan szívódnak fel. A szőlőcukor a leggyorsabban! Gyorsabban, mint a kristálycukor, vagy bármely más cukor. Ezáltal nagyon hamar, nagyon sok energiát biztosít! Ezért hízlal, mert a szervezet nem tud mit kezdeni a rengeteg kalóriával, amit hirtelen ad. (kivéve persze a megfelelő használata, amikor is sportolás alatt a szervezet felhasználja ezt az energiát.) Tehát ha hízni akarsz, akkor igyad, amikor utána lustálkodsz és a kezedbe veszel egy adag pop-cornt is. Igyál napi két adagot (2x50gram szőlőcukor) tejjel, kakaóporral, egyed hozzá a pop-corn, nézz meg közbe egy filmet, és garantálom 2-3 hét alatt felmegy rád a plusz 5 kg.


Használhatsz szőlőcukor (dextróz) helyett maltodextrint is. Ez is egy cukor, annyi a különbség, hogy a glikémiás indexe valamivel kisebb, azaz nem szívódik fel annyira gyorsan. De sokan a szőlőcukor majdnem egy hatásfok alá sorolják. Ez viszont drágább, mint a szőlőcukor. Figyeld a súlyodat, én heti 1 kg-nál nagyobb hízást nem tartok egészségesnek! Alakítsd, hogy mennyit iszol a tömegnövelődből!


Am nem értem a laktózmentes dolgot? Allergiás vagy? Egyébként indokolatlan. Igyad jó zsíros tejjel, azt annyi.


Üdv: Egy edző

2011. márc. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
02:42 vagyok megint. Csak közben beírtak. Az első válaszoló a Jumbot írta. Az is Scitec. A linken amit megadtam, az első helyen szerepel. De azt ne szedd. Tartalmaz kreatint, és egyéb nitrogén-oxid vegyületeket. Ezektől sem lenne bajod, nem szteroidok, de teljesen felesleges! Ezek hatásait most nem magyaráznám el! Annyira nem vok jó fej :D :) És még drágább, mint amiket én ajánlottam. A linken egyedül a MASS nem tartalmaz egyéb anyagokat.
2011. márc. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kedves edző legalább te tisztában lehetnél vele, hogy 168 cm-hez a 48-50 kg az kórosan sovány, és ha ehhez a magassághoz edzett és izmos lenne, akkor akár 70-80 kgmal is vékony lenne :S
2011. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerinted milyen edző?? vagy 120 kilós zsir vagy nemtom. midnegy, a lényeg hogy aki hízni akar annak ennie kell sztem midnegy mit, csak sokat ha a hízás a cél nem az egészség persze :)
2011. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

"kedves edző legalább te tisztában lehetnél vele, hogy 168 cm-hez a 48-50 kg az kórosan sovány, és ha ehhez a magassághoz edzett és izmos lenne, akkor akár 70-80 kgmal is vékony lenne :S"


Kedves ismeretlen. Írtam, hogy én alapból a vékony lányokat szeretem :) Ez egyéni ízlés persze! És adtam tanácsot hogyan hízzon, ha akar.


De ez a szokása a magyar embereknek, hogy hozzáértés nélkül írogatnak, és azt hiszik, jó amit mondanak, így puszta okoskodás? Nem értem. Miért nem megyek oda én egy akár csillagászhoz, hogy kioktassam nulla végzettséggel, hogy hülyeséget beszél? Valószínű akárhány alapkérdést tennék fel a tápanyagokból, zsírok, szénhidrátok, fehérjék, egyre sem tudnál válaszolni.


Tehát, az én b.nőm is 165 cm magas, és e mellé 43-45 kg! És bármily hihetetlen neked, neki is van így is kis úszógumija! Kérlek, ne beszélj baromságokat, hogy ehhez még plusz 5 kg, mint a kérdező, az kórosan sovány! Sztem az egy teljesen jó súly, bár nehéz megmondani testzsír index nélkül! Mert nem tudhatni, milyen nehezek a csontjai, izmai stb...?


Az meg amit írtál, hogy 168 cm mellé egy lánynak, ha 70-80 kg lenne, szted még sovány, amin nyilván zsírmentes izomtömeget értesz, egy badarság! Mutatnék én neked ilyen képeket, azt hiszem elállna a szavad, hogy az milyen brutál izomtömeget jelent egy lánynál.

2011. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"szerinted milyen edző?? vagy 120 kilós zsir vagy nemtom. midnegy, a lényeg hogy aki hízni akar annak ennie kell sztem midnegy mit, csak sokat ha a hízás a cél nem az egészség persze :)"


Neked is csak azt tudom mondani, mint az előzőnek, hogy jó magyar szokás, menj egy csillagászhoz is, és oktasd ki, hogy amiket az egyetemen tanult, az mind baromság, mert te jobban tudod! Nem tudom, miért hiszi mindenki, hogy azért mert naponta eszik, már ért a táplálkozáshoz stb...


Olvasd már vissza, amit írtál: "annak ennie kell sztem midnegy mit" Ez a sztem mindegy mit, hatalmas szakértelemről tanúskodik! :D Ez kb így hangzana más szakterületen a csillagásznak: "nézz valahova jobbra az űrteleszkóppal, sztem mindegy mit." Zseniális szakértelem és tanács.


Azt a hülyeséget meg amit írtál, hogy ha nem az egészség a cél? Ki a bánatnak ne lenne cél az egészség? Nyilván a kérdezőnek is az! Ezért adtam neki olyan tanácsot, hogy heti egy kg-nál ne hízzon többet! És nem mindegy, hogy mit eszik, gondolom, te sem szeretnéd kanállal magadba lapátolni a zsírt. És ha már értenél a témához, akkor tudnád, hogy ha csak eszik egy csomót, ahogy írtad, azzal kitágítja a gyomrát! Utána éhségérzete marad akkor is, ha már nem akar hízni. Valamint megterheli az emésztőrendszerét alaposan. Rossz lesz a közérzete. a mai agyonsózott ételektől (tartósítószerektől általában só) felmehet a vérnyomása. A sok koleszterin hatását talán nem kell leírnom és a többi. Erre találták ki a tápkiegeket, mert azok általában gyorsan felszívódnak (vagy ütemezett felszívódásúak), nem terhelik az emésztőrendszert, nem tágítják ki a gyomrot, koleszterinmentesek stb... És akkor is meg lehet inni, ha az ember nem éhes.

2011. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tán olvasd mát el még egyszer, amit írtam, nem azt írtam, hogy 70-80 kg legyen...szövegértés nuku, mi?


a "nőd" meg kórosan sovány, csont és bőr...izomzat 0, a testzsírszázaléka meg valószínűleg min 35 %...igaz ennek nagy része a csontvelő helyén van ....de aki hülye azt úgy sem lehet meggyőzni....a full izmos barátnőm 73 kg és 163 cm magas 19 éves s-es ruhákat hord és mindenki 50 kg-nak nézi...megdolgozik érte hidd el ;)

2011. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"tán olvasd mát el még egyszer, amit írtam, nem azt írtam, hogy 70-80 kg legyen...szövegértés nuku, mi...?"


a "nőd" meg kórosan sovány, csont és bőr...izomzat 0, a testzsírszázaléka meg valószínűleg min 35 %...igaz ennek nagy része a csontvelő helyén van ....de aki hülye azt úgy sem lehet meggyőzni....a full izmos barátnőm 73 kg és 163 cm magas 19 éves s-es ruhákat hord és mindenki 50 kg-nak nézi...megdolgozik érte hidd el ;)"


Szövegértéssel szerintem nem nálam lesz gond. Az a lány, akiről most szó van, ha 70-80 kg lenne, ez azt jelenti, hogy plussz 30 kg izmot kéne felszednie, azzal már brutál izmosnak tűnne! Ezért itt felesleges is volt feltenned azt a lehetőséget, hogy más lánynál oké lenne ez a súly.


Rubint Réka 163 cm és emellé 55 kg! Lásd néhány képen:

[link]


Ha rajta is volna még plusz 15 kg izom, már brutál izmos kategória lenne. (A te b.nőd is valószínű jóval izmosabb mint az átlag. De valószínű nehezek a csontjai is, így lehet nem tűnik annyira brutálnak. És te most egy kivételből indulsz ki. Az átlagra nem igaz az, amit a bnődről állítasz. Még Rubint Rékára sem, pedig 163 cm ő is.) De most konkrét lányról van szó, akinek a jelek szerint nem nehezek a csontjai! És ő nem szeretne "gyúrni" mint írta.


Egy másik, aki ugyanannyi súlyban, mint Rubint Réka, de majd 15 cm-el magasabb. Katie Holmes 176 cm és 56 kg!

[link]


Ő lenne neked kórosan sovány? Na ne viccelj már. Azért mert valaki dekoratív, és vékony, még nem egészségtelen a súlya.


És továbbra is ragaszkodsz ahhoz, hogy szakértelem nélkül fogalmakat használj, ráadásul rosszul. "Kórosan sovány"t írsz, ráadásul melléteszed a 35% testzsírszintet! :D Jézusom. :D Akkor adok neked kiindulási alapot! A testépítőknél a kocka hasra vonatkozóan férfiak: 8% testzsír, nők 10% testzsír. Ez alatti testzsír esetén egészségtelen! Mielőtt a "kórosan sovány" fogalmat használnád, és mellé tennéd a 35% testzsírt, kérlek előtte tájékozódj, mit jelent. Azért mert valaki vékony, még nem kórosan sovány. Tudod többféle testalkat/testtípus van: ektomorf, mezomorf, endomorf és ezek keverékei. Veleszületett adottságok, hogy ki milyen izmokkal, csontokkal stb rendelkezik ezért óriási különbségek vannak 163 cm 55 kg és 163 cm 55 kg között.


És ha te a hülyével azonosítod a szakértelmet, akkor te biztosan nagyon okos vagy. Hát én ebben az esetben nem szeretnék nagyon okos lenni.

2011. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hűha, mennyi válasz érkezett amíg nem ültem itt :)

Először is, köszi az értelmes hozzászólásokat, tényleg jófej vagy hogy így elláttál tanácsokkal, sokat segítettél mert eddig mások folyton csak ezt hajtogatják hogy : "Egyél többet és hízz!" . Hát köszi mintha az olyan könnyű lenne. Most egyelőre inkább próbálkozok a rendszeres sportolással és a napi többszöri étkezéssel, mellette pedig iszom a szőlőcukorral "feltuningolt" kakaót. Az értelmetlen kommentekhez pedig nem fűznék semmit, nekem nem az volt a célom a kérdésemmel hogy veszekedjetek. Bár az a véleményem, hogy egy szakmabeli jobban ért hozzá és az tényleg elég idegesító h kioktatják. Ezen a csillagászos szövegen nevettem, de tényleg jó példa.

Köszi még egyszer a tanácsokat!

További szép napot!

2011. márc. 30. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!