Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, hogy végre felszedj...

Mit egyek, hogy végre felszedjek pár kilót?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy 162 cm vagyok, és csak 45 kg. Nem vagyok már tinédzser (22 múltam), úgyhogy kamaszkori hormonális változások nem állhatnak a háttérben. Tavaly nyáron egy vérvétel során kiderült, hogy nagyon-nagyon picit túlműködik a pajzsmirigyem, de mivel a túlműködés nagyon kevés volt, és az UH-n se mutatott ki semmi normálistól eltérőt, az orvos nem foglalkozott vele... Én eléggé hipochonder-fajta vagyok, tavaly az egész nyaram úgy telt, hogy pánikolva vártam az ultrahangot, amire eléggé késői időpontot kaptam csak. Mivel tavalyhoz képest semmit nem változott a testsúlyom - sőt! nagyjából 7 éve ennyi -, nem szeretném újabb vérvételnek alávetni magamat...

Nem fogytam semmit - de sajnos nem is hízok (ami talán emiatt az icipici túlműködés miatt lehet), pedig eszek hízlaló ételeket (csoki, ilyesmi), és rendszerint bőven este nyolc óra után szoktam vacsorázni.

Ami a legjobban zavar, az az, hogy úgy nézek ki, mint egy 15-16 éves kamasz lány, és a melleim is elég kicsik. Menstruálni menstruálok rendszeresen, tehát a soványságom nem kóros, de engem egyre inkább zavar, hogy gyereknek néznek, és nem felnőtt nőnek :(

Mit tehetnék? Mit egyek sztetek,amitől garantáltan hízom majd?


(Melllékes megjegyzés: azért se akarok újabb pajzsmirigy-vizsgálatra menni, mert talán hozzám vágnának vmi hormonális tartalmú gyógyszert, ami többet ártana, mint használna - a túlműködés ugyanis borzasztóan csekély mértékű.)


2008. aug. 5. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén. Ilyen a tested, így állt be az egyensúly. Ha mindenképpen változtatni akarsz ezen, megpróbálkozhatsz egy négy hetes, alacsony kalóriatartalmű diétával és reménykedhetsz benne, hogy a szervezeted takarékosabb anyagcserére áll át, így amikor újra enni kezdesz, meghízol majd.


Amúgy inkább örülhetnél neki. :-)

2008. aug. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem, 164 cm vagyok és 46 kg (19 év)... Nekem sem sikerül a hizás, és végül beletörődtem, hogy családi örökség ez nekem. Ilyen a tsetalkatom... Tanácsolta már fehérje, meg kalóriadús ételeket, rendszeres evést meg mindent, de semmi eredmény... Nagy mellel én sem dicsekedhetem, de ez a csinos alkattal jár, márpedig az ilyen alkatúakra, mint te minenki irigykedik :) jobb igy mintha kinok és koplalás árán kéne fogyizni :P
2008. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) ... Igen, valóban szerencsésebb ez az alkat, mint a testes, de azért örülnék, ha 2-3 kg-t felszednék. :)
2008. aug. 5. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyél jó sok kenyeret,tésztaféléket,jó zsíros pörkölteket,és ezeket mind este egyed,de ne úgy,hogy gyomorrontásod legyen,szerintem azt érzi az ember,hogy na most ell abba hagyni,ahoz,hogy ne fájjaon a hasam.És szerintem szeggyél vitaminokat,mindenfélét én attól mindíg meghízok.Hát ezek csak ilyen házi praktikák,amik nekem bejönnek,hátha neked is segít valamit.Szia.ok sikert
2008. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

ha mindenképpen hízni akarsz akkor 2 nagyon egyszerű mód van rá:

-Heti 7 szer reggelizel vagy ebédelsz a mcdonaldsban de egy kiadósat

-Mivel a kalóriákat sokkal könnyebb meginni mint megenni, ezért csinálsz kalóriadús turmixokat vagy pedig rendelsz a testépitö oldalakról direkt hízáshoz használt kalória turmixokat(nem mindegyik tartalmaz hormont,általában a legtöbb növényi eredetű Pl.:királydinnye kivonat

2008. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem tökéletes alakod van hidd el még súlyosabb vagy mint én én 155vgyok és 38kiló és 21 engem is zavar hogy gyereknek néznek de kezdem már ki nőni ki mit gondolén jól érzem magamat a bőrömben és eza fontos
2009. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!