Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ha sok a savam?

Mit egyek, ha sok a savam?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék savlekötőt használni, azért kérdezem, hogy milyen ételek jók, ha valakinek sok a sava??

A gombóc érzés a torokban lehet a sok sav tünete??? Illetve ha valakinek van "tapasztalata" milyen tünetekkel jár még a sok sav??


2011. okt. 24. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Puffasztott köles.
2011. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ropi, só nélkül.
2011. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pattogatott kukorica utána sok vízzel, vagy egy csipet szódabikarbóna 1 dl vízben. Pár napig egyáltalán ne egyél zsíros és fűszeres ételeket, kávét egyáltalán ne igyál!!! Akkor néha magától is elmúlik a savtúltengés a gyomorban. Nem tudom miért de nekem a természetes savak segíteni, pl. a gyümölcsökben lévő savak visszanyomják a gyomorsavamat, főleg a szőlő és az alma segít.
2011. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tünetei lehet a túl fehér, lepedékes nyelv, ezzel párosul a rossz szájszag. Maró érzés a szájban, és gombóc érzés a torokban, esetleg fájhat a hasad a gyomorszájadnál.
2011. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

- túl zsíros, fűszeres, puffasztó, édes (csoki, kv), savas/savanyú (citrusfélék, alma) dolgok kerülése

- egyszerre csak kis adagokat egyél

- evés után közvetlenül ne feküdj le - ha mégis, megemelt mellkassal-fejjel

- a éhes vagy lefekvés előtt, csak pár falatot egyél

- ha ég a gyomrod, a hideg tej segít

- fehérjedús étrend

2011. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is sok mindent kipróbáltam már. Lúgos ételek (ami részben használt), citromos víz (ez sem rossz), salvus víz, lúgos víz, szódabikarbóna.

Nekem a következő módszer vált be igazán:

ha úgy érzem sok a savam, nyers paradicsomot eszem, de sózva!!! Ettől mindig elmúlik.

2012. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!