Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nagyon sovány, zsírszegény...

A nagyon sovány, zsírszegény étrend okozhat e székrekedést?

Figyelt kérdés
Idős vagyok, sok rost, gyümölcs, zöldség, aszalt szilva fogyasztása ellenére is időnként problémáim vannak. Voltam endoszkópos vizsgálaton, szerencsére nem találtak semmi elváltozást. Olajakat szeretem, de zsírt vagy zsírosat ritkán eszem.

2014. aug. 10. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy a túl kevés zsír a gond, igen. De más problémákat is okozhat, a zsírra nagy szüksége van a testünknek! Miért nem eszel zsírt, akár rejtetten? A tojás vagy az olajos mag közel sem tűnik annyira zsírosnak, mint amilyen, a zöldségekhez is könnyű némi zsírt enni (mondjuk nehéz beleképzelnem magam egy zsírszegényen táplálkozó helyébe, mivel én mindig nagyon zsírosan ettem, bár nem tocsogósan).

A nagyon sok rost sem jó, úgy tudom.

2014. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon befolyásolja szerintem is.

Előző válaszoló nagyon jól írta a tojást és az olajos magvakat pl dió-nekem ez nagyon bevált.

Sok folyadékot is igyál, meleg levesek, reggelire tejes turmixok vagy kefír, gyümölcs levek, mert a székrekedés nagyon fájdalmas is tud lenni.

2014. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, üdv
2015. aug. 10. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!