Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem vagyok éhes, ha...

Miért nem vagyok éhes, ha csak növényt eszek?

Figyelt kérdés
Ha hús is van az étrendemben, akkor állandóan enni akarok. Meg tudok enni 2-3 tányér kaját is. Most hogy pár hete áttértem vega étrendre (abból is többnyire nyers kaják) alig vagyok éhes. Hamar telítődöm is. Ennek mi a magyarázata?

2014. aug. 18. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Pl. ma mi a menüd?
2014. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
banán turmix, avokádó krém, dió, cukor nélküli kukoricapehely
2014. aug. 18. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Például az avokádókrém egy elég kalóriadús étel is lehet, amennyiben sok majonézt használsz hozzá és kenyérrel eszed vagy mártogatós rudakkal; a banánturmix ismételten az egyik legenergiadúsabb turmix, mivel a banán önmagában sok szénhidrátot tartalmaz.


Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy a vegáknál gyakori jelenség az, hogy bár nem esznek húst, de akár tudatosan, akár tudatlanul is megtalálják a módját annak, hogy elegendő mennyiségű energiát vigyenek be, mert azért nyers répán nem lehetne bírni egész nap.

2014. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek kalóriadús ételek, sok fehérjével. Ha összeszámolod a kalóriát, lehet, hogy többre jön ki, mintha húst ennél.
2014. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dió is magas energiatartalmú, jó kis olajos mag, meg tartalmaz fehérjét is.
2014. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, mennyit eszel ezekből s mennyit ettél húsból... A hús elég kalóriaszegény, főleg a sovány, sokak számára 1-2 szelet az már adag, miközben nem sok benne a kalória , ha pedig valami szolid zöldséget eszik hozzá, abban végképp nem.

S vannak emberi különbségek is. Én egyszer azt vettem észre, hogy a hús roppantul laktat, bár az zsíros volt, másmilyet nem is ennék, de olyat se nagyon. Van, akit a tészta laktat, más attól éhes marad, én pedig kenyérrel és krumplival nem tudtam jóllakni soha. Zöldséggel sem, s ezen a bátran adagolt zsír sem változtat...

Van, aki pl. a banántól éhes lesz, van, aki jóllakik vele, van, akit félórára valahogy jóllakat, de utána majd' kilyukad a gyomra. Sokfélék vagyunk, hiába hasonló a testünk működése, legalábbis elvileg...

2014. aug. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!