Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez anorexia lenne már?

Ez anorexia lenne már?

Figyelt kérdés
Sokszor van olyan időszakom, hogy valami bekattan a fejemben, és elkezdek koplalni. Állandóan azon járnak a gondolataim, hogy kövér, nagydarab bálna vagyok és ha találkozom valakivel az egyből a hájas karomat nézegeti. De ez már több éve tart hullámzóan. A környezetem soványnak és törékenynek mond mindig, de valamiért én képtelen vagyok elhinni. Most 160 cm és 42kg vagyok, ami még nem kóros, de voltam már sokkal békonyabb is, és egyszerűen mindig fogyni szeretnék. A körülöttem élők nem veszik észre, hogy baj van velem... vagyis anyumék hordtak pszichológushoz, aki 2-3 alkalom után elküldött, hogy nincs velem baj, közben pedig állandóan a szemébe hazudtam mindent, mert előtte is szégyelltem, hogy problémáim vannak. Most sem bírok aludni, mert kalóriákat számolgatok, és azon pörögnek a gondolataim, hogy sokat ettem ma, pedig úgy is, hogy inkább felfelé kerekítettem a mennyiségeket 650-700 kalóriát vittem be körülbelül. Borzasztó ez az állapot... teljesen elkeseredtem, ezt a kérdést is azért írom ki, mert egyszerűen nem bírom magamban tartani. Kérlek ne bántsatok, több éve szenvedek ezektől a kényszergondolatoktól. Mindennap úgy ébredek fel, hogy már egyből rohanok a tükörhöz, és ellenőrzöm azt, hogy melyik csontomat látom, amikor megpillantom a bordáimat akkor megnyugszom. Beteges... nagyon betegesnek tűnik ez visszaolvasva. Óvodáskoromban is sokszor idegeskedtem azon, hogy kövérebb vagyok, mint a többi kislány (teljesen átlagos gyerek voltam a képek alapján). Regényt tudnék írni ezekről a démoni gondolatokról, de már így is úgy érzem, hogy túl sokat fecsegtem magamról és a h*lyeségeimről.

2014. aug. 19. 03:41
 1/3 anonim válasza:
Menj el ismét pszichológushoz, és próbálj meg vele őszinte lenni. Mert hát aztán a pszichológus az utolsó ember, aki bármiért is elítélhet, és pont azért van, hogy segítsen. Nővéremnek is volt ilyen problémája, ő sem volt kórosan sovány, ahogy számolgatom a tiéd sem vészes, habár felszedhetnél pár kilót. Ahogy írtad, már elkeseredett vagy, a kérdés kiírása is már egy jó lépés, mert be mered ismerni, hogy problémáid vannak. Ha innen eljutsz a pszichológushoz, és el tudod neki mondani a problémádat, akkor már sokkal előrébb vagy, mint évek óta bármikor. Hidd el, a szervezetednek sem teszel jót ezzel, csak azt éred el, hogy lebetegszel, nem bírsz majd felmenni a lépcsőn, mert a szervezeted nem jut fontos tápanyagokhoz, és zsír híján tartalékot sem tud felhasználni. Drukkolok hogy elmenj pszichológushoz, és sikerüljön túltenned magad ezen a problémán. A környezetednek sem jó, neked sem.
2014. aug. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez anorexia.
2014. aug. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Egyértelműen testképzavarod van és kényszeresen csinálod ezeket, de hisz ezt Te is látod. Az nagyon jó, hogy a lényed fele elég okos ahhoz, hogy lássa, ez beteg dolog (nekem is van ilyen kettősségem, csak nem külalakkal kapcsolatosan. bámulatos, milyen kis idióta tud lenni egy amúgy értelmes ember, jó esetben nem tesz rá egy lapáttal az önostorozással). Egy jó pszichiáter segítsége szerintem a legjobb ötlet ezen a ponton. Ki akarsz lábalni ebből a testi-lelki borzalomból, akkor tegyél érte, légy őszinte s hagyd, hogy segítsenek...

2014. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!