Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 21 éves fiú vagyok és már...

21 éves fiú vagyok és már jópár hónapja minden reggel émelygek, hányingerem van, de hányni sose hánytam viszont ébredés után órákig nem bírok még enni. Mi lehet a baj és a megoldás?

Figyelt kérdés
Egy kávén kívül semmi mást nem fogad be a gyomrom ha próbálok is enni valamit olyan, mintha papírt ennék és elkezdek öklendezni.
2014. aug. 20. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hanyagold a kávét. Nekem így kezdődött a reflux betegségem.
2014. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
menj el orvoshoz
2014. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat most olvasom, hogy fiú vagy! Szerintem akkor valami máj gond lesz. Ha az amire gondolok, akkor pár nap múlva besárgul a bőrös, s a szemed!
2014. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az utolsóra. Ha májbajos lennél már rég besárgultál volna mivel már hónapok óta tart ez az állapot.
2014. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A probléma kettős lehet, az egyik szorongás, stressz, és lelki problémák - a másik pedig testi, és lehet komolyabb is - amennyiben más tünet is társul hozzá. Próbálja meg megtalálni a megoldást, azzal hogy beszél valakivel, hogy megemésssze a problémát. (Gyönyörű magyar anyanyelv!)

Ha az émelygése a lelki gondok elmúlásával sem csökkennek, vagy nincsenek - belgyógyász, gasztroenterológus javasolt. Általánosan az émelygést, hányingert valamint a tengeribetegséget is gyömbérrel lehet leküzdeni, tompítani. (Akár aszalva is, egy-egy apró daraka is segít.)

2014. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolták hogy reggelente igyak cukros vizet. Hülyeségnek hittem de kipróbáltam és tényleg perceken belül elmúlt az émelygés azóta reggelente egy kis cukros vízzel kezdek és azóta semmi bajom :) egyébként köszönöm a válaszokat
2014. szept. 15. 00:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagyis nem reggelizel, csak cukros vizet - és ezzel le van tudva a gond. pffff.
2014. szept. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!