Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi értelme van a levesnek?

Mi értelme van a levesnek?

Figyelt kérdés
Hiszen csak ízesített víz.

#táplálkozás #leves #táplélék
2014. aug. 28. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tud levest főzni, annak valóban ízesített víz lesz a levese.

Egy jó leves viszont egyáltalán nem emlékeztet a vízre. :)

2014. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó folyadékpótlás, hiszen alig iszom, soha nem vagyok szomjas. Az én leveseim messze vannak az ízesített víztől. Van olyan finom, mint bármilyen más nem leves.
2014. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

csak a mai levesek ilyenek, régen jól megrakták mindennel, például a húslevesben tényleg volt hús és rengeteg tészta. Így meg sok kalóriát adott.

Ma persze csak ízesített víznek lehet nevezni amiket csinálnak.

2014. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Alapvetően folyadékforrás. Másodlagosan meg finom, ha jól van elkészítve :)
2014. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Milyen levesre gondolsz?

Minden levesben van valami tészta vagy levesbetét, sokban van hús is, mindenféle zöldségek. Tehát nem csak víz és ízesítő. Ezek finomak is, táplálóak is.

Vagy pl. egy paradicsomleves (amiben nálunk nem sok minden van paradicsomon kívül) a sok-sok paradicsom miatt egy jó kis vitaminadag.

2014. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mivel a leves alapja a víz, és ezt az alapot "turbózzuk" föl olyanná, hogy jó íze(finom) legyen, ezért írtam, hogy a leves ízesített víz.Tehát azon kívűl , hogy finom, mi értelme, haszna van ?
2014. aug. 28. 13:28
 7/16 anonim ***** válasza:

De nem csak víz és ízesítő :)

Vagy ti kidobtok mindent a levesből és csak a lét eszitek?

Pl. cukorborsó levesben van náluk husi, sok-sok cukorborsó, galuska, sárgarépa, fehérrépa (ezeket mind megesszük) + ízesítők.

Egyébként meg elég sok mindent eszünk, ami inkább finom, mint tápláló vagy egészséges. Pl. nassolni valók.

2014. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sok mindent rakunk bele, de a zöldségeket leves nélkül is meg lehet enni, és azért szerintem így könnyebb.
2014. aug. 28. 13:33
 9/16 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel: egy jó sült alapja egy darab hús, és ezt az alapot turbózzuk fel azzal, hogy ízesítjük, hogy jó íze (finom) legyen.

Egy leves alapja nem a víz, mint ahogy egy pörkölté vagy ragué vagy főzeléké sem, ahhoz is öntünk vizet, a különbség csak a mennyiség. Mint minden étel, a leves is tápláló, például betegeknek is kiváló tápanyag ÉS folyadékforrás. Folyadékpótlásként mindenképpen egészségesebb, mint az üdítő italok, amelyek valóban csak ízesített és színezett vizek.

2014. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy jól elkészített levesnek van gasztronómiai és élvezeti értéke. Pl. imádom a zöldségleveseket, a krémleveseket, a gyümölcslevesért pedig verekszem.


Viszont a mindennapi életben folyadékpótlással egybekötött, de mégis üres kalóriának tartom.

2014. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!