Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tiniként egészséges táplálkozá...

Tiniként egészséges táplálkozás, fogyókúra?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, és 1-2 éve abbahagytam a sportolást (úszást) és eléggé meghíztam, valamint nem túl egészségesen táplálkozom.

Először is a táplálkozásban kérnék segítséget, hogy mit egyek, valamint mit ne egyek. Rengeteg zöldség ízét nem kedvelem, ez ellen lehet tenni valamit?

A második, amiben segítséget kérek, egy edzésterv, mert szeretnék leadni/izommá alakítani (nem értek ezekhez a dolgokhoz) a fölösleget. 175 cm magas vagyok és 63-65 kg.


Remélem tudtok segíteni, szerintem nem sokan merik felvállalni ezeket a dolgokat, de én akarok változtatni ezen. Válaszotokat előre is köszönöm!



2014. aug. 28. 20:17
 1/4 anonim válasza:
És mi a helyzet a gyümölcsök ízével?
2014. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy elkerüld a finomliszt-kristálycukor-alkohol szentháromságot :D Cukrozott üditők, gyorskaják, péksütemények, feldolgozott élelmiszerek felejtősek.

Próbálj mindig a természetes ételekre koncentrálni. Sok hús (hal, szárnyasok, marha), megfelelő köret (sültkrumpli kilőve) gyümölcsök, tejtermékek (túró, natúr joghurt, soványabb sajtok), kristálycukor helyett nádcukor/nyírfacukor/stevia használható, finomliszt helyett teljes kiörlésű liszt. Ha izmosodni akarsz sok fehérje kell ami a húsokban található meg nagyrészt, de jelentős mértékben fellelhető a tojásban, tejtermékekben is. Ha a zöldség nem megy, inkább ne erőltesd, próbálj gyümölcsöket enni.

Milyen edzéstervre gondoltál? Milyen eszközök állnak rendelkezésedre? Írd meg!

2014. aug. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy boxzsák, pad, súlyok. Én még felülésre és egyéb ilyenekre gondoltam.

Egyébként nagyon köszönöm a válaszodat ^^!

2014. aug. 29. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Végülis neked kell érezned, a lényeg hogy nem kell mindennap edzened (kivéve has, azt mindennap lehet), legyen meg a megfelelő pihenőidő, legyen meg a megfelelő alvási idő :)
2014. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!