Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » En egy 13 eves eleg alacsony...

En egy 13 eves eleg alacsony 152-3 cm-es es 45 kg-mos. Lany vagyok. Kerdesem az lenne, hogyan tudnam tartani a sulyomat telen is? Valamint hogyan lehetek minel egeszsegesebb?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek egeszsegesen elni, ezert probalok is sokmindent megtenni. Az udvarunkban ugy 3 honapja minden nap lefutok 15- 20 kort (egy kor kb. 25 m lehet); idom adtan (eleg elfoglalt gyerek vagyok) szoktam comb, es kar erosito gyakorlatokat vegezni. Nagyjabol ennyi lenne a mozgas. Nem tul sok, igaz? A taplalkozasra is probalok odafigyelni, szerencsere sok gyumolcs, zoldseg fogyasztasara van lehetosegem, hisz falusi gyerek vagyok, es rengeteg egeszseges, vitsamindus etel megterem nalunk. Naponta 1l vizet iszom. Sajnos egy feneketlen gyomor tulajdonosa vagyok es mintha mindig ehes lennek. Tehat ebben szeretnek segitseget kerni, hisz egyszer veget er a gyumolcsszezon es mit teszek majd a teli honapokban? Hiszen se futni se annyi zoldseget gyumolcsot enni nem tudok. Persze a szuleim azt mondjak (es igazuk is van) hogy gyerek vagyok igy minden fele etelre szuksegem van...nem vonhatok meg semmit a szervezetemtol, csupan a mertekre kell figyelni. De en rengeteget tudok enni... Tehat mit tegyek hogy tartani tudjam a sulyom telen is???

Azt gondoltam, hogy (ugye suli miatt fel 7-kor kelek) ( valamint kb 2-ig vagyok bent) tehat fel 7-tol megennek 2 rozskenyeres szendvicset (1 szendvics: 2 vekony, kb 9x9 cm es 1 cm vastag kenyer egymasraboritva + benne margarin es szalami) du. 2-Kor, ha hazaerek nesquik zabpelyhet ennek aztan rohannek vissza a szakkorokre..3ora mulva otthon lennek kb. akkor ha Anya sut valami vagy gyumolcsot ilyesmit eszek..tanulok..es tornaznek..nem tudom, ez jo e igy telen?

Segitsetek kerlek hogyan lehetnek egeszsegesebb, valamint hogyan tarthatnam a sulyom telen is?

Elnezest az ekezet nelkuli irasert valamint az egyebb elvetett helyesirasi hibakert is..telefonrol irtam :/ valamint bocsi hogy "kicsit" hosszu voltam :P


2014. szept. 2. 19:19
 1/3 BB.Bence válasza:
[link] jobbra lent ingyenesen letöltheted pdf formátumban, ebben a kiskönyvben minden kérdésedre megtalálod a választ.
2014. dec. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nesqik zabpehely nem túl egésségeals
2021. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Helyette ehetnél valami normális kaját
2021. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!