Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális az ha napi 6-7liter...

Normális az ha napi 6-7liter tisztított csapvizet iszok? Mert tudom h az a jó ha iszunk, de ha ennyit az se baj?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktam h leülök egy1.5literes kancsóval és megiszom. Általába még újra is töltöm. Aztán már anya elveszi h ne igyak olyan sokat.16éves vagyok, nem tom ez számít e.
2008. aug. 8. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Napi egészséges mennyiség felnött számára 2-3 liter.
2008. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

3-4 liternél ne igyál többet! 5 liter felett már túl sok.Megterheli a szívedet a sok folyadék és ahelyett hogy jót tennél a szervezeteddel csak ártasz.

Azért iszol ennyit mert szomjas vagy, vagy csak megszokásból? Mert ha alapból ennyi vizet kívánsz akkor lehet valami betegség jele is, pl. cukorbetegségé.

2008. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát megszokás is,de kivánom is..ha pl vízről besztélnek, v látom megkivánom..viszont az is közrejátszik h kancsóból iszok és szívószállal..és közbe azt rágcsálom..mert imádog rágcsálni..ezért van az h néha felszedek pluszkilókat,mert eszek..most csak iszok legalább..

Köszi am a válaszokat, mostmár akkor nem fogok ilyen sokat inni h ne terhelje a szivet..

2008. aug. 8. 15:31
 4/17 anonim ***** válasza:
Tényleg menj el dokihoz egy teljes kivizsgálásra, mert nem biztos, hogy ez csak a kényszer miatt van, h rágcsálj valamit.
2008. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez egyaltalan nem normalis, nagyon sok! Fordulj orvoshos vele.
2008. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Múltkor egy felnőtt férfi abba halt bele hogy 9 litert ivott.
2008. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

úristen, ezt nem tudtam h belelehet halni..most is iszok..az imént hoztam be..és már alig van..már túl vok a 7literen is..most léptem át. Ám még is milyen orvoshozmenjek? Mert nem tudom h ilyenkor hova kell..

Van vkinek vmi ötlete?

2008. aug. 9. 01:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Szeritem a háziorvosodnál kezd. Ő - feltéteezem -beutal először vérvételre, itt a cukorbetegséget vizsgálják elsősorban. De a vérképedből és az esetleges eltérésekből már könnyebben meg tudja állapítnai merre küldjön tovább.

Feltétlen menj el, ez nagyon veszélyes, a szervezet nem tud mit kezdeni ennyi vízzel!!! Nem hiszem, hogy ez csupán egy rossz beidegződés, inkább valamilyen olyan dolog, amit sürgősen kezeli kell!!!

2008. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oké elmek, köszi
2008. aug. 9. 15:05
 10/17 anonim ***** válasza:
A sok folyadék kimossa az ásványi anyagokat, nyomelemeket is a szervezetből. Nagyon egészségtelen ez a sok folyadék.
2008. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!