Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenység? Egyszeri...

Lisztérzékenység? Egyszeri vérvizsgálat és biopszia pozitiv eredményéböl biztos a diagnózis? Összefügghet ennek kialakulása a változókorral?

Figyelt kérdés

2014. szept. 12. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a változókorral sok minden összefügg. Emésztőrendszeri változások igencsak jellemzőek.
2014. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, akár csak a vérből vagy csak a biopsziából megállapítható, a kettő együtt 100%. Kialakulhat a serdülőkorban, terhesség alatt, után, klimax során, bármikor, amikor hormonális változások vannak, de előhozhatja a stressz vagy vírusfertőzés is (a legújabb kutatások szerint).

Az orvosom azt mondta, sok friss diagnosztizált nyugdíjas korú betege van. Engem 30 évesen diagnosztizáltak.

Tudunk segíteni esetleg valamiben?

2014. szept. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és igen, sok segitségre lesz szükségem, ha beigazolódik a gyanú, mivel keveset tudok róla. Most úgy vagyok, hogy a vérvizsga eredménye pozitiv, kedden megyek biopsziára. Tegnap megcsináltam a gyógyszertárban kapható tesztet, és az negativat mutatott. Nemtudom ez mennyire megbizható.? A tünetek nem szünnek, napi háromszori hasmenés már hónapok óta, föleg reggel, rögtön ébredés után, és egy kis depresszió már lassan egy éve, de az utóbbi már valamit javult. Minden jótanácsot szivesen elfogadok. Köszönöm.
2014. szept. 14. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:

A vérvizsgálat a pontosabb, az akkor is kimutatja, ha a gyorsteszt nem. Nekem is a hasmenés volt a vezető tünet, de már előtte voltak tüneteim, csak nem gondoltam, hogy összefügg. Vashiány, MG hiány, ekcéma, ingerlékenység, bevérzések, pici viszkető hólyagok...

Írj majd, mit mondtak a biopszián, ha beigazolódik a gyanú, szívesen segítek :)

2014. szept. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és majd jelentkezem, de talán privát üzenetben, ha lehet.
2014. szept. 15. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Keress privátban nyugodtan!
2014. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veled?
2014. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem bolti és labor lisztérzékenység vérteszt negatív lett, életintolerancia teszt viszont pozitív gluténra.

A lisztérzékenység és gluténérzékenység nem pontosan ugyanaz.

2014. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A laborvizsgálatnál kétféle antitestet néznek, a gyorsteszt csak egyet. Nálam mindkét érték erős pozitív volt, de barátnőmnek csak a biopszia mutatta ki. Nálam egyébként majdnem 2 év és 20 kg fogyás után derült ki,kb.3 hónapja.
2015. jan. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!