Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek? Mit ajánlanátok?...

Gabica12105 kérdése:

Mit egyek? Mit ajánlanátok? Norbi update

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy kezdjem el a purinszegény diétát! Ez elég nehéz mert javarészt húst ettem és elég válogatós is vagyok. Suliba járok szóval a napi folyadékmennyiség sem lesz meg. Most nem tudom hogy miket ehetek vagy miket egyek.Fogszabályzós vagyok így szendvicset nem tudok enni,eddig egy-két csokit ettem napközbe, de édességeket nem ehetek és csak este érek haza. Vagy esetleg BioTech Usa üzleteiben vagy valahol ilyen étrend kiegészítő kapszulák jók lennének? Mit esznek azok akik purinszegény diétát kell csinálniuk? Előre is köszi!!

#étel #purinszegény diéta
2014. szept. 21. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Mit ehet

Folyadék: Kakaó, kávé és tea fogyasztása szabad.

Húsok, húskészítmények: Mérsékelt mennyiségben fogyaszthatók: sovány sertés, borjú, marha, fácán, nyúl, oz, liba, tyúk, csuka, lazac (napi: 30-100gr).

Felvágottak: gépsonka, sonkaszalámi, kaposi sonka, diétás virsli, párizsi, zalai felvágott (napi. 20-50gr).

Zsiradék: napi 60-65gr (ételek elkészítéséhez 25-35 gr. használható fel)

Ételek elkészítéséhez használjon napraforgó, kukorica vagy szójaolajat.

Zsiradékot amit már egyszer használtak ne használjanak fel még egyszer.

Rizs: Energiaszegény étrendben a rizs mennyisége korlátozott (napi 10-30gr), de amennyiben nem kell diétáznia akkor nem kell korlátozni mivel purintartalma igen alacsony.

Burgonya: Fogyasztása nem korlátozott csak abban az esetben ha energiaszegényen célszeru táplálkozni.

Zöldségfélék: Javasolt nyersanyagok: saláta, kínai kell, kelbimbó, kelkáposzta, fejes káposzta, savanyú káposzta, tök, padlizsán, patisszon, zukkini, broccoli, sárgarépa, petrezselyemgyökér, paszternák, cékla, újhagyma, rebarbara, paradicsom, zöldpaprika, zeller, uborka, spárga, sóska, gomba, karfiol.

Fozelékbol felhasználandó mennyiség:250-300gr.

Gyümölcs: Fogyasztása nyersen javasolt mivel így vitamin,- ásványianyag és étkezésirost tartalma nem csökken. Ilyen: alma, körte, sárgabarack, oszibarack, szolo, málna, eper, ribizli, egres, meggy, cseresznye, ananász, narancs, citrom, mandarin.

Kisebb mennyiségben fogyaszthat : banán, szamóca, szilva, ringló.

Fűszerek: Petrezselyem, zeller, kömény, szegfuszeg, fahéj, fuszerpaprika, bazslikom, babérlevél, szerecsendió, gyömbér, kakukkfu kapor, tárkony, póréhagyma, fokhagyma, gyenge ecet, só, piros arany, citromlé.


A fenti linken van mintaétrend is.

2014. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A helyedben az iskolába vinnék pl. bannánt és összevágott gyümölcsöket délelőttre.
2014. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2014. szept. 25. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!