Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok segítség; ha 100 ml...

Vegánok segítség; ha 100 ml szójatejben 0.38 µg B12 vitamin van, akkor napi 1 l szójatej bevitelével megfelelően pótlom a B12 vitamin szükségleteimet?

Figyelt kérdés

Vegán vagyok, ezért keresem a módját, hogy hogyan tudnám kikerülni a táplálékkiegészítők, szintetikus vitaminok fogyasztását.

Ugyan tisztában vagyok azzal, hogy a szójatejet is dúsítják ezzel a vitaminnal, mégis könnyebb elfogadnom mintha bogyókat szednék.


A kérdésem tehát: A kérdésben említett példa alapján, ha naponta megiszom az 1 liter szójatejet, ami 100 milliliterenként 0.38 µg B12 vitamint tartalmaz, akkor az elegendő a szervezetem számára? (Az általam eddig olvasottak szerint napi 1-3 µg-ra van szüksége a szervezetnek.)

Természetesen ki tudom számolni, hogy az 1 liter napi 3.8 µg-ot jelent, tehát elméletben megvan, na de fel is szívódik megfelelően, ill. jó-e az a B12 ami a szójatejekben van?

Olvastam, hogy a cianokobalamnin tartalmú B12 vitamin a megfelelő, tehát az aktív formula de, hogy ez mit jelent laikusként fogalmam sincs, ill. azt sem tudom, hogy ez van-e a szójatejekben.

És persze az is érdekelne, ha rendben van a napi 1 liter elfogyasztása, azt mennyi idő alatt kell megtenni? Feltételezem, ha egyszerre megiszom az ugyanúgy nem ér semmit.


Elsősorban örülnék, ha gyakorlott vegánok válaszolnának és annak méginkább, ha nem bógyószedegetést javasolnátok, bár ha az kell, akkor az kell, de természetesen szívesen veszem mindenki (témához értő) válaszát.



#vegetarianizmus #vitamin #vegán #vitaminhiány #szójatej #B12-vitamin #cianokobalamnin #cyanokobalamnin #hidroxokobalamin #hydroxokobalamin
2014. szept. 21. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok hozzászólni, hogy napi egy liter szójatej hosszú távon nagyon egészségtelen.


A szójában lévő fitoösztrogén nagyon sok nőgyógyászati és hormonális problémát fog okozni!!!


Tényleg!

2014. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szója károsan befolyásolja a pajzsmirigyet, túl- és alul működés is lehet; növeli a szívproblémák esélyét; agyvérzés esélyét; hormontartalma miatt teherbeesés lehet problémás, pasiknál impotencia. Egy díszmadár tenyésztő szójával akart spórolni a költségein, az állatok rekord gyorsasággal érték el a felnőttkort, tollazatot, csak épp mind meddő lett.


Szóval a táplálékkiegészítők még mindig jobb választás, mint ennyi szóját bevinni.

2014. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szójatejet nem innék ekkora mennyiségben. Néha nem árt, de azért napi egy liter.... Én B12 tablettát szedek, nem tartom úgy, hogy természetellenesebb lenne, mint néha colát inni, vagy nagyüzemben, gabonával etetett egyébként fűevő állatok húsát enni.
2014. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Más vega ételeket, italokat is dúsítanak B12-vel. Ha már mindenképp így szeretnéd bevinni, inkább más növényi tejet válassz (pl. rizs, zab stb.) ne a szóját.
2014. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jézusom! Köszönöm a válaszokat, utána is néztem a szója készítmények egészségre gyakorolt hatásának.

Fogalmam sem volt erről.

Mondjuk így sem nagyon szeretnék bogyókat szedni a B12 vitamin érdekében, de ha muszáj mindenképpen, akkor fogok.


Olvasgattam, hogy még ilyen nyelv alá sprézős dolog is megoldás lehet, bár ezzel ugyanaz a problémám mint a bogyesszel.



Na jó. Akkor ugyanez lenne a kérdésem, mint amit fentebb leírtam, de szójatejet cseréljük ki kókusz tejre például.

Amire gondolok az mindkettő Alpro gyártmány és mindkettő ugyanannyi B12 vitamint tartalmaz.


A kókusz tej ugyanezekkel a számokkal jó lehet? (Felszívódás meg hasonlókra gondolok)



{MÁS: 1 hónapja iszom literjével a szójatejet, vizsgáltassam ki magam vagy ennyi idő még nem okozhatott nagyobb gondot?}

2014. szept. 22. 02:54
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Vedd figyelembe azt is, h az ember vékonybele is termel valamennyi B12 vitamint, sőt vannak olyan emberek, akiknek a szervezete annyi B12-t előállít h nem is lenne szükségük a külső bevitelre. Egyébként ebből a vitaminból elég kevésre van csak szüksége a szervezetnek.

A szójás témát meg szeretik egyesek túldramatizálni, annyiból nem egészséges a rendszeres fogyasztása, h magas a fehérjetartalma és a túlzott fehérjebevitel nem tesz jót a szervezetnek. Végeztek egy kísérletet, úgy találták hogy azok az emberek élnek a legtovább akik mérsékelten fogyasztanak fehérjét. Ha gondolod nézd meg ezt a cikket:

[link]

A szójának van egy jó tulajdonsága, akik rendszeresen fogyasszák, azoknál jelentősen csökken a méh- és az emlőrák kialakulásának kockázata. Ami meg a fogyasztását és a meddőséget illeti: Kínában a szóját-tofut rendszeresen fogyasszák az ottaniak és igencsak szapora egy népség a kínai...

Ha már a "tejeknél" járunk, a mandulatej szerintem a legjobb és a legelőnyösebb tulajdonságú (Annette Larkins is a mandulatejet tartja a legjobbnak, ő mondjuk magának készíti), de nem kell ezeket naponta inni, kissé drága úgy, elég hetente 1-2 alkalom. Én mondjuk havonta 1x veszek, mert nekem 1 liter itókáért 5-600 Ft az sok. :)

Nyugodtan egyél néha szójaterméket, semmi bajod nem lesz tőle. A génmódosított szójatermékeket a húsipar használja fel állatok takarmányozására, h gyorsabban nőjenek (magas fehérje, vitamin- és kalóriatartalma miatt gyorsan nőnek tőle az állatok), illetve párizsikba, felvágottakba teszik, mert "húsíze" van és h kevesebb húsból többet csináljanak. Itt Magyarországon sok a szegény ember és az a fő szempont h olcsó legyen a kaja, ezért az 1 kg-os párizsi igaz csak 500 Ft, de abból csak mondjuk 30 dkg a hús, a többi 70 dkg szója, térfogatnövelő meg ki tudja még mi.

Vegáknak meg főleg génmódosítás mentes termékeket forgalmaznak (a vegetáriánusok általában egészségtudatosabbak, mint aki bármit megeszik és nem érdekli h egészséges-e a szervezetére vagy nem), általában rá is van írva a csomagolásra. Persze nem mind az, de a többsége az. Engem mondjuk nem érdekel, h génmódosított-e vagy se, igazándiból senki semmi kézzel fogható bizonyítékkal nem támasztotta alá h káros lenne. Meg kukoricából, búzából meg más gabonafélékből is létezik génmódosított, ha vesz valaki kenyeret, honnan tudhatja h módosított búzából van-e?

2014. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tofu egy erjesztett szójatermék. Az erjesztés során sok káros anyag átalakul vagy megsemmisül, nem véletlenül fogyasztják a kínaik régóta kizárólag erjesztve a szóját.


Arról meg nem esik szó, hogy pl a prosztatarák jelentősen nagyobb arányban fordul náluk elő...


A szójatej nyers szójából készül, nem erjesztettből, ami nagyon egészségtelen, tele van antinutritív anyagokkal.


A fehérje mítosz meg csak egy kitalált mese. Az eszkimók kétpofára eszik a fehérjét, és érdekes módon az civilizációs betegségeket nem nagyon ismerik. A hosszú élet nem ettől függ...vegyes táplálkozás mellett úgysem tud annyi fehérjét megenni az ember, hogy az káros legyen.

2014. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eszkimós példád elég rossz választás, éppen az egyik legrövidebb élettartamú népcsoport a földön, meddig élnek? 35-40 éves korukig? Pont azért mert húst hússal esznek, a jég hátán igaz nincs nagy választék, van hal, fóka...
2014. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!