Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyaszt itt rendszeresen...

Fogyaszt itt rendszeresen valaki mákot? Érdekelne a hatása.

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a mák jótékony hatásáról.

vitaminok: B1,B2,B3,B6

ásványi anyagok: főként kalcium, cink, mangán, rét, vas, foszfor, kálium, magnézium

Ezek találhatóak benne.

Az érdekelne a legjobban, hogy hosszabb távon tényleg érződik-e a hatása bőrön, esetleg az idegi állapotra stb.

De főleg az ekcéma miatt érdekel, mert arra is jó állítólag. Vagy szerintetek esetleg csak külsőleg rákenve az olaját hatásos?!



2014. szept. 22. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi elég gyakran esszük, a párom nagyon szereti, és én is. Sajnos le is égett a daráló :). Daráltat elvből nem veszek.


Állítólag a csontoknak jó, én ezt tudom. finom is, egészséges is, miért ne ennénk?

Mákos tészta, mákos guba, máklepény, mákos sütik, mákos rétes, nyami :)

2014. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért volt egy időszak, amikor a kábultságot a mák számlájára írtuk. A drogteszten is fenn lehet akadni miatta.
2014. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igen, a drogtesztekről én is hallottam, hogy ki is mutathatják.

Az első válaszolónak annyit javasolnék, (ha esetleg nem tudja)hogy én egy teáskanálnyi kristálycukrot is belerakok a kávé darálónkba a mákszemekhez, és így nem annyira ragad,tapad, vagy ég le a mák :) és a cukortól még finom is.

Olykor ha darálok, havonta egyszer, akkor bekapok közben egy-két kanállal titokban :) Utána meg hűtőben tárolom.

2014. szept. 23. 17:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként én egy hete eszegetem, napi pár kanállal és annyit vettem észre, hogy lágyabb és sötétem a székletem, ill. nyugodtabban alszom, nyugodtabb vagyok.

A csontokra kifejtett hatásáról már én is hallottam amúgy. Állítólag Szlovákiában kiástak több sírt is és kiderült, hogy mindnek épek voltak a csontjaik, és az is kiderült, hogy gyakran, szinte naponta fogyasztottak mákot. :)

2014. szept. 23. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!