Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, hogy egyáltalán nem...

Baj, hogy egyáltalán nem táplálkozom tudatosan?

Figyelt kérdés

Imádok enni és genetikailag vékony, hízásra kevésbé hajlamos (szerencsés) alkat vagyok. Mostanában egyre inkább minden körülöttem lévő lánytól azonban (a hozzám hasonlóan vékonyaktól is) azt hallom, hogy arról beszélnek, hogy miben hány kalória van, nem esznek kenyérfélét szinte egyáltalán, ha mégis, akkor csak teljes kiőrlésűt, müzliből is csak cukormenteset meg minden másból is, salátát rengeteget és a többi. Én sosem voltam egy salátás és magvas kenyeres típus a legtöbb nővel ellentétben, nem igazán tudom ezeket szeretni. Naponta általában 2-3 zsemlét megeszek (fehér kenyérből), eszek húsokat, pörköltet, persze zöldséget, gyümölcsöt is, de csak annyit belőle, mint minden másból. Édességeket is rendszeresen eszek, leginkább csokit (persze nem napi 1 táblával, de mondjuk hetente 1-2 táblával megeszek. Tényleg nem vagyok járatos ebben a témában, engem sosem érdekelt igazán ez a téma, de kíváncsi vagyok, hogy lehet valami bajom abból, hogy így eszek és hogy nem számolgatom a kalóriákat minden bevitt ételben/italban?

22L


2014. szept. 23. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2014. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem az ember annyit eszik amennyire szüksége van(most ne vegyük ide a betegségekből eredő anyagcserezavarokat, mert az más történet).


én pl fizikai és szellemi munkát végzek(kórházban dolgozok) és van hogy 2 embernek elegendő mennyiségű kaját megeszek egy hosszabb műszak alatt. másrészt ha valamiben hiányt szenvedsz, akkor is jelez a szervezet és megkívánod. én nyáron pl alig eszem gyümölcsöt, de télen meg sokszor eszek belőlük.


én a barnakenyeret csak azért szeretem jobban mint a fehéret, mert jobban eltelít. kevesebb is elég belőle

2014. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyél bármit, ami jól esik. A lényeg a mértékletesség.

Ne legyél salátazabáló, de ne is csokival lakj jól! :)

2014. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt, ha az ember figyel arra, hogy a manapság ránk zúdított mindenféle ételből a jobbakat egye, de azt én sem tudom szükségesnek tartani, hogy a fejünk tele legyen mondjuk aminosavtartalmakkal :)

Az ilyen fogyókúrázóknak sincs, az ő megközelítésük sokszor elég egészségtelen (pl. a zsírkerülés), bár van szokott lenni pár jó pont is...


Ha nagyon speciális étkezik valaki, akkor nem árt nagyon odafigyelni, no részben ezért nem leszek soha vegán :) Elég nekem a majdnem vega keto paleo is :D


A mennyiséget normális esetben érzed, plusz sokszor azt is, hogy mit szeretne a tested, az ilyen bolti adalékanyagos legalja dolgokat és a cukrot cukorral stílust célszerű kerülni, de felesleges túl sokat agyalni a táplálkozáson, hacsak nem érdekel nagyon a dolog. Engem érdekel, de így is elegem van belőle néha s nem hiszem, hogy ha nem számolok s figyelek tudatosan mindent, akkor hirtelen nagy hiányom lesz valamiből. Azért igyekszem, de nem vagyok hajlandó ezen stresszelni.

Amikor valaki lefogy és utána naponta számol, stresszel és figyel, na az a legborzalmasabb szerintem, élni is kell...


A kalória különösen nem fontos, főleg, ha rendben van a súlyod... A többi inkább. Van, aki nagyon egyoldalúan táplálkozik s az hosszútávon nem is jó. De nem kell mindent enni, én is kizártam egy csomó táplálékcsoportot, mert nekem így jobb.

2014. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy változatosan és alapvetően egészségesen táplálkozz. A hús fedezi a fehérje és szénhidrát bevitelt, melléje mindig fogyassz zöldséget/gyümölcsöt hogy vitaminokból is eleget kapjon a szervezeted.
2014. szept. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én.. ha a helyedben volnék, ugyanezt tenném amit te. Ha én ís vékony alkatú. és hízásra nem hajlamos lennék, annyit ennék, amennyi belémférne. Én nem aggódnék addig, míg nincs miért.
2014. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!