Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meddig egészséges a húsfogyasz...

Meddig egészséges a húsfogyasztás? (sertés, marha)

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha mértékkel fogyasztod,eszel mellé zöldségféléket is,akkor akár 100 éves korodig.
2010. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Heti 1x-2x érdemes ilyen húsokat,meghát bármilyen húst fogyasztani.Zsírosak,és a nagy mennyiségű fehérjebevitel sem egészséges.Én akkor váltottam ilyen mennyiségre amikor 1x vérvétel után megláttam a húgysavszintem.Onnantól csak heti 1x eszem húst,mert nem akarok köszvényes lenni.
2010. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindig a húsa zsíros, ez a fajtájától függ. Azt hallottam, hogy sovány húsból naponta meg lehet enni egy csirkemellnek vagy két csirkecombnak megfelelőt hosszabb ideig mindenféle baj nélkül, de ennél többet nem nagyon. De nem ajánlom a mindennapi húsfogyasztást.
2010. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Régen az emberek egy része naponata evett szalonnát,és sem a koleszterin ,sem az egyéb értékeik nem voltak magasak.Igaz,hogy sokkal többet mozogtak,mint a mai emberek.Változatosan kell étkezni,és akkor a húsevés sem ártalmas.
2010. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

off


"Régen az emberek egy része naponata evett szalonnát,és sem a koleszterin ,sem az egyéb értékeik nem voltak magasak." – Urban legend! Tudod te, hogy régen mennyi köszvényes volt? Régen nem készült annyi felmérés meg tanulmány, egyrészt mert nem volt meg hozzá a kellő szakértelem, technika és felszereltség, másrészt a földesúr köpött arra, ha a "büdös paraszt" megnyomorodott. Volt neki még több száz "büdös parasztja", aki dolgozott.


Az meg, hogy hogy fordult fel a koleszterintől hidegen hagyta.


Nem igaz, hogy dédapáink, akik szalonnán éltek és két pofára rágták a pipamocskot egészségesebbek voltak, mint mi. Csak nem jártak annyit orvoshoz, voltak helyek, ahol még orvos sem volt, és nincs róla adat.


/off


Egészség-megőrző oldalakon pontosan le van írva, mennyi fehérjemennyiségre van szüksége az embernek. Ez nem és fizikumfüggő. Egy férfinak többre van szüksége, mint egy nőnek, és egy 130 kilós testépítőnek többre, mint egy 60 kilós közhivatalnoknak. Ezt ki lehet számolni az oldalakon megadott paraméterek alapján.

2010. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 10:29essel 100%-ban egyetértek.
2010. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sportolni kéne, nem otthon feküdni egész nap, és akkor nem kéne félni a köszvénytől...


Én napi 70 dkg csirkemellet eszek, és nem beszélek e többi fehérjeforrásomról.


Az ilyen barmok akik szerint a sok húsfogyasztás egészségtelen, semmit nem tudnak az egészről, de tuti, hogy a doboz cigi, meg a fél liter kávé elfogy egy nap...

2010. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak sajnos az a helyzet, hogy a köszvény kialakulása független attól, hogy mennyit mozogsz! És persze ha csirkét, halat (azaz többnyire fehér húst) fogyasztasz, az nem emeli meg a húgysav-szintet, mint a vörös húsok, és a belsőségek: máj, bendő (pacal), szív, tüdő, vese etc.
2010. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14:45 Plusz erősen függ a folyadékfogyasztástól is.;)
2010. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!