Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szombaton lesz 2 hete hogy...

Szombaton lesz 2 hete hogy nem volt székletem csak egy nagyin minimális. Az avokádó ezen segíthet? Hashajtókat mindenképp kerülném!

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 07:58
1 2
 1/11 csabika1971 ***** válasza:
68%
Ha tényleg ennyi ideje nem volt, akkor azonnal menj orvoshoz, és nem próbálkozz házi kuruzslással!
2014. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már csak egy beöntés segíthet.
2014. szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hétvégéig még várni szeretnék + reggeliként "zöld"almát ettem kávéval remélem ez is segíthet(?)
2014. szept. 26. 08:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan időszak, hogy csak 4-5 naponta sikerült, és már arra is azt mondta az orvos, hogy kóros, és ha rövid időn belül nem változik, gond lehet. :S


Nekem ezeket ajánlotta:

- ivójoghurt (van 0%-os Danone, ő kifejezetten ezt mondta, de lehet, csak azért, mert nem ismertem, és ajánlani akart valamit)

- minden reggel legalább 2 dl narancslé (lehetőleg 100%-os, tehát simán facsart narancs), és amúgy is sok folyadék

- zabkorpa vízzel higítva (ezt undorítónak találtam, és nem bírtam megenni, de az orvos erre esküdött)

- egy ideig olajosabban készíteni és enni az ételeket


Az alma ilyenkor nem feltétlenül jó, ugyanis be vagy "szorulva", és az alma héja még rátesz erre egy lapáttal. Az orvos nekem azt mondta, az almát - ha nagyon enni akarom - hámozzam meg.


Ezen kívül egy szemes gyógyszert, és kétféle kanalast kellett szednem naponta háromszor egy csomó ideig, amire a gyógyszertárban kiváltáskor elkerekedett a szemük. Azt mondták, ha beveszek ennyit, nem fogok tudni felkelni a WC-ről vagy egy napig... Na, nekem konkrétan nem csináltak semmit.


Szóval a lényeg, hogy orvoshoz kellene menned, mert ez így már nagyon nem oké, és gondod lehet belőle! :(

2014. szept. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az alma inkább megfog mint meghajt, szóval nem biztos hogy az jó megoldás.
2014. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 hete???? nekem naponta 2x van :D szerintem menj orvoshoz... eszel normalisan amugy? hasad nem puffad meg?
2014. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Orvos, mert ez nem játék, akár súlyos dolog is állhat a háttérben.


Hétvégéig meg ne várj, már cska azért sem, mert egyik sebészeten/gasztrón sem szeretik, amikor a delikvensnek szombat este jut eszébe, hogy három hete nem volt vécén. Ha baj van, menni kell, és nem ügyeletben, orvoshiány idején kiszedetni magunkból másfél kiló fekáliát.

2014. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 intrepid ***** válasza:
"nem volt székletem csak egy nagyin minimális." Pont egy nagymamán kellett próbálkozni?
2014. szept. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te voltál pár napja a "11 napja nem volt..."?

Vagy beöntés, vagy valami radikális hashajtó, akármennyire nem szeretnéd. Már pang a beleidben a beszáradt bélsár, ez nem egészséges. Jobbulást!

2014. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
moxalole, azonnal.
2014. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!