Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glükóz szirup (búzából) eheti...

Glükóz szirup (búzából) eheti lisztérzékeny vagy nem? Valahol azt írják ez nagyon minimális így lehet, igaz? Egyébként a meggle tejszínhabon szerepel.

Figyelt kérdés
Metro-ban lett véve, és a magyar cimke egy kis papír ráragasztva, a többi nyelvben nem szerepel zárójelben meg sehogy sem hogy búza vagy glutén lenne benne.
2013. márc. 30. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Minimális menyiségben tartalmazhat glutént, kvázi nyomokban, szóval ha extra érzékeny vagy a gluténre akkor nem. Egyébként ha nem vagy hiperérzékeny rá és nem rendszeresen fogyasztod, akkor nem szabadna nagy bajt okozzon.


Ennyi erővel a férjemet sem csókolhatom meg fogmosás előtt, mert az is nyomokban glutént tartalmazhat. :-)

2013. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak gondoltam nem véletlenül lett ráírva. Nagyon fel tud idegesíteni néha hogy alig ehetek valamit...
2013. márc. 30. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát tudod mindenre mindent rá írnak, jogosan, nehogy később valaki reklamáljon. Kóstold meg, ha nem okoz problémát, akkor máskor is egyél nyugodtan. Persze jobb az ilyesmit nem minden nap fogyasztani, de a tejszínhab nem is olyasmi, amit kellene. :-)
2013. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

édességből nem nagyon merek semmit, mindegyiken ott van szinte hogy nyomokban tartalmazhat, amit meg lehetne az irreálisan drága. 100g-os g. mentes csoki 600-700...


Gondoltam majd a tejszínhab jó lesz ha édeset kívánok, erre tessék...

2013. márc. 30. 21:57
 5/10 anonim ***** válasza:

A Haas-nak van gluténmentes pudingpora, bármelyik hipermarketben lehet venni és olcsó, persze csak ha tejet ehetsz. De gondolom igen, ha tejszínhabot is. :-)


Amúgy a méz is jó édesség helyett. Az Auchanban szokott lenni csokis gabonapehely ami gluténmentes, tök olcsó, pár száz forint, én azt szoktam még rágcsálni.


A Tibi étcsokin sem szokott leni olyasmi, hogy glutént tartalmazhat. Abban én semmi olyat nem találtam, ami gluténes lenne, nézd meg hátha azt ehetsz. Meg a mogyórókrémek is jók szoktak lenni. Keresgélni kell sajnos. Vagy pl. a csokis almakarika? Hm???


Dm-ben sok minden van. pl csokis puffasztott rizs meg ilyenek.

2013. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, igaza van az utolsónak. Pudingot főzhetsz, vannak nagyon egyszerű és finom sütik is, Tibi csoki, Bounty, de az Aldiban is van saját márkásban a Bonbonetti által gyártott csoki, ami gm!

A glükóz szirupok nem okozhatnak gondot, akkor se, ha búzából készült, a gluténtartalom jóval a megengedett alatt van.

A liszterzekeny.hu-t ismered? Ezek benne vannak a startcsomagban.

Facebookon tagja vagy valamelyik LÉ csoportnak? Pl. gluténmentes konyha? Érdemes rákeresned, nagyon sok, finom recept van fenn, és van, ami olcsó lisztekből is megvalósítható ;)

2013. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a para, hogy a glutén annyira mérgező, hogy egy embernek sem kellene ennie.. akár még nyomokban sem. Erre min alapul az észlények táplálkozása? Nemesített, MAGAS gluténtartalmú gabonán.


Ha érzékeny vagy, semmiképpen se edd.. Szomorú a világ, a cukros műkaják sz.arok, és nem kellene enni őket. Hát igen, de aki eszi és cukorbeteg lesz, rákos lesz, szenved a betegségektől az sem olyan vidám. Persze ez nem vigasz..

2013. ápr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a start csomag nem sokat ér, sok információ már nem érvényes, anno még én írtam nekik legalább időnként frissítsék...
2013. ápr. 5. 16:50
 9/10 A kérdező kommentje:

Az auchani dolognak mi a neve és kb mennyibe kerül?


A mogyorókrémből sem mind jó, a nutellán kívül mi jó még?

2013. ápr. 5. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne csak a startcsomagot olvasd el, hanem vannak fenn gyakori kérdések, abban sok hasznos infó van. Pl. ez is, hogy a glükóz-szirup ehető számunkra.

Mogyorókrém: olvasd el az összetevőket, szerintem találsz a nutellán kivül is jót. Én ettem már pl. Aldist is.

2013. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!