Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek mi az az étel/mennyiség...

Nektek mi az az étel/mennyiség/ételkombináció, amit már nem bír el a gyomrotok, megterheli?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Tej, sajt, tejföl, túró, kenyér és pékáruk, olajos dolgok pl. rántott hús, hasáb krumpli, lángos, mindenféle csoki illetve olyan édességek, amelyek túl vannak cukrozva, túl sok számomra irritatív összetevő van, stb.


A sima kekszet, gyümölcsöket (kivéve banán), nem túl cukros joghurtokat, kis adagokban bonyolultabb finomságokat pl. profiterol, tiramisu meg tudom enni, mint ahogy a kevés olajon megsütött, vagy főtt húsokat, a teljes kiőrlésű, magvas kenyerekkel együtt.

2014. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a tej termék és gyakran szinte akármi,eszek valamit és puffadok is,tele leszek gázokkal,amit próbálok bent tartani:-),gyorsan bekapok diprakint.Valamikor semmi bajom,de van olyan időszak hogy amit eszek már puffadok,fáj a hasam.


GYerekkoromba kezdődött,előbb szorulásom lett,majd hasmenés de komoly hasi görcsökkel és szorulással egybekötve,tehát először görcsölt a hasam,éreztem baj lesz,lehetet érezni hogy mozognak a beleim,aztán pár órányi szenvedés után jött a hasmenés.A doki mindig csak székletmintát kért és csak teát igyak,meg sósat egyek ezzel elrendezte.


Később pár év múlva jobb lett(középsulira),már kevesebbszer volt hasmenés és szorulás is,de mire fiatal felnőtt lettem addigra a gázok és felfujodás jött.



Most tök sokáig jó volt,de megint előjött.Ez van:-)

2014. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egész nap keményítőt, cukrot és tejet ennék, az durva lenne és fájdalmas. Elszoktam tőle :) Ezzel nincs semmi baj. Egyébként a sok effélétől inkább csak enyhén érzem, hogy nem jó, plusz tele leszek tőle, erős esetben nem eszem egy napig, mert a testem kiheveri a sokkot. De enyhe hasfájásnál több nem szokott lenni. Viszont számomra még az evés utáni álmosság is megbocsáthatatlan, az ételtől energiát várok, friss, könnyű érzést evés után :)

Na nekem ezt a szénhidrátszegény étkezés adja meg.


A párom viszont a nagyon sok zsírt nem bírja. Zsírdús, szénhidrátdús étrenden él, de az ilyen kalóriát tekintve 80%-os vagy magasabb zsírtartalmú ételekkel már gondja van. Nekem nem.

2014. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!