Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki egyszer anorexiás volt de...

Aki egyszer anorexiás volt de visszahízott a normálisra, utána ha ismét koplalni kezd, sokkal nehezebben vagy esetleg könnyebben adja le a kilókat?

Figyelt kérdés
2014. okt. 13. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebben.

Én anorexiás voltam, aztán a "halál szélén" visszahúzott az életösztön, nah meg a fájdalom, de azóta hiába eszem kevesebbet és diétásan rosszul vagyok, és nem megy le a felesleg.

2014. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked felesleged van vagy az "ideális" testsúlyodról próbálsz ismét lefogyni? Én most 49 kiló vagyok, elméletileg ez a normál súlyom, de rühellem magamat úgy ahogy vagyok, próbálok keveset enni viszont félek is, hogy ismét ugyanabba a helyzetbe kerülök mint anno, szóval ma is konkrétan azért ettem, hogy nehogy túl kevés legyen a kalória..viszont vannak pillanatok, mikor ismét a csontos, vékony testemet akarom vissza. Sz.r ez úgy ahogy van.
2014. okt. 13. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Hány cm vagy a 49 kg-hoz?

Én az ideális súlyom szeretném visszakapni, ami 55kg (165cm) most 65kg vagyok.

Én koplaltam, napi szinten almát és joghurtot ettem, hamar fogytam nagyon.


Néha még én is megtapogatom magam, és szörnyű érzés, hogy nem érzem a bordáim, de hamar el is illan ez a gondolat, nem szeretnék visszaesni.

Én most sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, emellett húst/halat, tojást, és zabot, rizst is.


Nekem szívritmus zavarom lett, erre káliumot szedek.


Neked lett valami komolyabb bajod?

2014. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

162 cm vagyok és mindig is 49 kg vagyok, 39-re mentem le de mindenki szerint irtó ocsmányul néztem ki, csak én nem vettem észre, hogy tényleg sovány lennék.. Aztán ahogy írtad te is, az életösztönöm megszólalt és szépen (elég gyorsan) visszahíztam, most 48-49 vagyok (inkább 49, de nehezemre esik bevallani), mindenki szerint nagyon jól nézek most ki de néha én is sírógörcsöt kapok, mikor komolyabban szemügyre veszem magamat a tükörben és sehol nincsenek már a bordáim, a karom sem olyan vékony, a mellkasomnál sem látszanak a csontok, sehol.. Persze nem akarok én sem visszaesni (vagyis na..) mert félek attól az érzéstől, ami akkor volt bennem, hogy délután 4-ig csak egy almát szabad, utána max 1 szelet kenyér vagy 1 darab valami, és emlékszem esténként legalább 6szor kiszámoltam, hogy hány kalóriát is ettem aznap, a fejemben csak ez ment, a számolás és nem volt elég egyszer, szóval ezt nem akarom..de néha szeretnék ismét olyan csontváz lenni, akkor legalább megkérdezték hogy mi bajom..

Én nem voltam orvoshoz, anyum szerint csak egy hülye divatozás volt ez nálam, nem látja a problémámat abszolút.

Nem tudom mit ajánlhatnék neked, hogy visszakapd az ideális súlyodat. Torna esetleg? Napi egy óra szobabicikli szerintem segítene, vagy kalóriaszámolgatás egészséges kajákkal, de persze nem lemenni a minimum alá, ahogy anno.. Kiszámolod a szükségletedet és aszerint táplálkozol, szerintem ha nem is egy hét alatt, de meglenne az eredménye. Plusz ha be tudnál szerezni egy szobabiciklit (én nagyon szeretnék és nem is olyan drága, de valahogy sose jut ki arra), egy film mellett tekerhetnéd, azzal is rengeteg kalóriát lehet ledolgozni. Viszont Isten ments a visszaeséstől, mert így sem jó, de az is egy ördögi kör volt..

2014. okt. 14. 10:00
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és akkor én is nagyon hamar fogytam, szerintem nem sokkal több mint egy hónap alatt (maximum 2) sikerült leadni 1O kilót és még nem is esett nehezemre..
2014. okt. 14. 10:01
 6/10 A kérdező kommentje:

de azért ne keseredjünk el, mert a formás test sem utolsó


[link] :))

2014. okt. 14. 10:32
 7/10 anonim válasza:
én nemvoltam soha vészesen sovány,170 cmel 47 kg volt a legalacsonyabb mért súlyom (tiltva voltam a mérlegtől, lehet voltam lentebb is,lehet nem) aztán elkezdtem össze-vissza enni, decemberről május-júniusra 60 körül voltam, visszajött a menzeszem stb, de nekem ez nagyon nem tetszett, úgyhogy elkezdtem egy kicsit kevesebbet enni. Napi 3x ettem, és simán lement megint majdnem (vagy lehet teljesen, fogalmam sincs)egy tizes. Viszont emiatt vissza is estem, megint nem jött meg, és megint nehezemre esik kb rendesen enni, van egy megszokott rutinom hogy mit és mennyit eszem, amit nem tudok eltántorodni, viszont ezzel fogyok. megmondom őszintén kicsit visszaakartam(ok) esni, hogy karácsonykor komplett bűntudat nélkül nasizhassak, ami hülyeség mert igyisugyis bűntudatom lesz, de igyse ugyse kéne annak lennie. naja de az agyam nem akarja felfognim ezvan:/
2014. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én most kezdtem el "koplalni", pedig tényleg nem akarok ugyanott lenni, ahol ezelőtt..

Ma még nem ettem, 1kor fogok (itteni idő szerint, nem Magyarországon lakom) enni kb 4OO kalóriát, aztán 5-6ig semmi, akkor pedig megeszek úgy 3OO kalóriát és még este 1-2 gyümölcsöt, hogy legyen meg az 1OOO-13OO kalória. Gondolom ezzel az étrenddel nem fogok fogyni, de legalább hízni se, plusz szoktam guggolásokat csinálni, 5O-1OOat egy nap, ugyanennyi hasizmot.

Ezt a rendszert vezettem be most. Szerinted milyen? Ugye nem fogok visszaesni (küzdök magammal, hogy ne akarjak ismét csont és bőr lenni, de a hízástól is félek, szóval azt sem tudom mit akarok, fogyni-e vagy megmaradni ilyennek)? Vagy ennyi kaja elegendő egy nap?

Értem mit mondasz a "bűntudat nélküli nassolásról", akor is valószínű bűntudatod lesz.. Nagyon jó lenne leküzdeni ezeket a dolgainkat. Te a napi 3 étkezés alatt kb. mennyi kalóriát viszel be?

2014. okt. 27. 11:17
 9/10 A kérdező kommentje:

Vagyis rosszul olvastam, régen ettél napi 3szor.

Most hányszor, mennyit eszel egy nap?

Nekem is megvan ez a rutinom, 1 előtt semmiképp nem eszem és akkor is nem mindig jön össze a 4OO, a 3OO sokkal inkább jellemző, de én úgy csinálom, hogy mindig legalább 5Oet rárakok, mindig felfele kerekítettem, nekem a 123 kalóriás kenyér szelet 15O meg ilyenek..

2014. okt. 27. 11:19
 10/10 anonim válasza:
most is 3x eszek ha itthon vagyok,sulinapokon 4x, kalóriákat nem tudok mondani,mert anyáék nem engedik lemérni a kajámat, és ők döntenek az ebéd felől. reggeli,és a vacsi általában egy zsömle/kifli (de nem a nagyobb fajták) vékony sajtkrémmel, egy szelet sonkával, paprikával. jobb napjaimon rakok bele egy szelet sajtot is yolo címmel:D meg reggel megiszok 2 dl tejet egy kiskanál mézzel (meg kávéval ofc). sulinapokon viszek magammal a suliba nasit,max 150 kcalt. és ezzel jelenleg fogyok... 1300 kalória közel nem elég amúgy... próbálom nem számolni,mert mindenkinek más mennyiség kell, és most próbálgatom ezt feltornázni. de csak próbálom,nem merek többet enni, hiába fogyok.
2014. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!