Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek! Tudtok...

Laktózérzékenyek! Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Nem rég derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok, a legmagasabb értékem a kilégzésen 150 volt. Az orvosnak épp nem volt rám ideje, hogy ismertesse a dolgokat, annyit mondott, hogy ez elég magas, próbáljak nagyon figyelni rá. Sokan írták, hogy akinek nincs tünete pl. a sajttól, az bátran fogyassza csak. Tehát ha magas az értékem, de bizonyos ételeket tolerál a szervezetem akkor azt kis mennyiségben fogyaszthatom?

Másik kérdésem az lenne, hogy a termékek 95%-ra rá van írva, hogy nyomokban tejet tartalmazhat. Ezzel kell nekem foglalkozni?

Még egy utolsó kérdés: Laktóz táblázatot találtam az interneten, (g/100g) itt mi számít magas értéknek? Minden ami 0,5 gramm feletti?

Tudom, hogy sok kérdés volt már a témában, mindennek próbálok is utána nézni,amíg nem jutok el orvoshoz, ezekre egyelőre nem találtam választ.Előre is köszönöm!


2014. okt. 17. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha a szervezeted tolerálja, nyugodtan fogyaszthatod őket kis mennyiségben, a nyomokban tejet tartalmazhat az inkább a tejfehérje érzékenyeknek szól.

Inkább a 0,1 gramm feletti, mivel egy termék akkor számít laktózmentesnek, ha a laktóztartalma 0,1g alatt van

Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz :)

2014. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Még esetleg annyit, hogy pl. a leveskockákban lévő laktóz mennyire veszélyes? Érdemesebb esetleg keresni laktózmenteset vagy nem olyan lényeges?

Meg elég sok helyen olvastam, hogy nagyon sok kenyér is tartalmaz laktózt. Plusz akkor még annyit, hogy esetleg ez elmúlhat valamikor? Nekem nem tudják, hogy mitől alakult ki, semmilyen betegségem nem volt előtte, stresszesnek sem mondanám az életemet. A családból senkit nem vizsgáltak még ki, az orvos azt mondta előfordulhat, hogy örököltem. Ne igen reménykedjek "gyógyulásban" ?

2014. okt. 18. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Én pl olyan leveskockát használok, amiben nincs laktóz, de én mondjuk elég durván érzékeny vagyok.

Kenyerekből van többféle is, ami nem tartalmaz tejet, inkább a kifli, zsemle, péksüti az, amire figyelni kell.

Csak akkor múlhat el, ha pl valamilyen bélbetegség, esetleg antibiotikum-kúra utáni másodlagos laktózérzékenységed van, más esetben sajnos nem :( Főleg, hogy ha azt mondta, hogy örökölted...

2014. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak sajtok amik laktózmentesek (pl. edamból) azokat én gond nélkül fogyaszthatom. Tejet, joghurtot, tejfölt stb. csak laktózmenteset eszek, iszok. Kisebb dolgokban, mint pl. leveskocka, kenyér nem gond. Igazából hamar megtanulod mit visel el a szervezeted és mit nem. Pl. gyógyszerben is lehet laktóz, de kevés olyan van akinek ilyen kis adag is gondot jelent. Nekem kb. 1 év alatt alakult ki, hogy mit viselek el és mit nem :)
2014. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, még elég új nekem ez, nem is tudtam, hogy ennyi mindenben van tejcukor. Ma próbáltam nagyon odafigyelni, mégis rosszul lettem, tud valamelyikőtök segíteni, hogy mitől?

Reggelire nesuik gabonapelyhet ettem, aldis laktózmentes tejjel. később egy nagyon minimális brie sajtot, azt mondták, ezt ehetek. Aztán ebédre krumplit csirkével. Délután vizes kiflit májkrémmel, és utána egy pár kocka étcsokit. Mindennek néztem az összetevőit, talán valami elkerülhette a figyelmemet? Már a csoki előtt rosszul voltam, kb. a kifli evése után 1 órával kezdődtek a gondok, hasmenés plusz görcsös hasfájás azóta is. Sajnos viszonylag nálam lassan jelentkeznek a tünetek, a kilégzési teszten is 50g laktóz megivása után csak 2-2,5 órával lettem rosszul, az orvos sem értette, hogy miért. Glutén érzékenységre a vérvételem negatív lett, úgyhogy az kizárva elvileg. Nem tudom mitől lehettem ma rosszul :(

2014. okt. 18. 23:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Májkrém!! A legtöbb májkrémben sajnos van laktóz, mindig nézni kell, hogy laktózmenteset vegyél, pl. Gyulai májas, vagy az Aldiban lehet kapni olyan májasokat, amik laktózmentesek. Nagyon tudom ajánlani az Aldit, nagyon sok laktózmentes termékük van: felvágottak, sajtok, joghurtok
2014. okt. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát lehet még az étcsoki is én is olyat vettem véletlenül hogy rá az volt írva étcsoki de nem fordítottam meg csak itthon és rá volt írva hogy laktózt tartalmaz.A kifliben is lehetett tej. Én nagyon rászoktam az alidra ott írják mindenre hogy laktóz meg gluténmentes és tök könnyű vásárolni. nálam felmerült mellette az ibsem is lehet még nem mentem vissza a gasztrora de neten már olvasgattam hát elég megfoghatatlan de egy ibs-kisokos oldalon találtam sok mindent. Én gluténérzékeny is vagyok sajnos.
2014. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nem feltétlenül csak a laktóz lehet a hibás. Nekem pl. IBS-em is van így pl. a hagyma, alma, fűszerek stb. is gondot okozhat.

Figyelj oda pár hétig, hogy biztos ne egyél semmilyen laktózt. Ha az alatt semmi bajod nem lesz, akkor biztos, hogy a laktóz a problémád. Ajánlom, hogy amíg teszteled magad még laktózmentes terméket se fogyasz.

2014. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Elég hasfájós vagyok, nálam pl a laktózra nem is feltétlenül gondoltak első körben, ugyanis fő tünetem a puffadás, görcsös hasfájás volt, néha hányás hasmenés, ez utóbbi elég ritkán.

Az étcsokira csak a szokásos "nyomokban tejet tartalmazhat" szöveg volt, májkrémnél sem találtam laktózra utaló összetevőt, allergén információként csak a glutént tüntették fel. Még a kiflire gondolok, ami állítólag vizes kifli volt, de nem én vásároltam, szóval kitudja. Úgyhogy igyekszem most megfogadni a tanácsokat és kihagyni a laktózt egy darabig teljesen. Nektek a szülők hogy fogadták ezt? Nekem nem könnyítik meg a helyzetemet, kapom az "ennyitől úgy se lesz bajod" meg "eddig is elvoltál valahogy" szövegeket.. nem egyszerű az biztos így :(

2014. okt. 21. 17:47
 10/10 anonim válasza:

A gabonapelyhek is tartalmaznak tejet ˇˇ"

sőt, van, hogy a csirkéket tejporral etetik, és vannak emberek, akik ezt megérzik Én is rosszul leszek a csirkétől. Kiflit egyáltalán nem eszek, csokit... Öhm...Csak akkor, ha van időm fájdogálni.


Nekem 75-ös volt az arányom, de már azelőtt is mondta a házi orvos, hogy tartsam a tejmentes diétát.


A szüleim jól fogadták, igaz, hozzá kell tenni, hogy képes volt olyan szinten begörcsölni a gyomrom, hogy felülni nem tudtam. Ez az iskolában anno nagyon kellemetlen tudott lenni.


Személy szerinte amúgy levesport nem eszek, ha rá van írva, hogy tejet tartalmazhat. Volt már kellemetlen élményem belőle.


Sok sikert a diétához. És a szüleidnek üzenem:

Ha ki akarnak nyírni, inkább szúrjanak le, és ássanak el. Olcsóbb, és kevesebb szenvedéssel jár. (Ha valaki laktózos dologgal kínál, és tudja hogy érzékeny vagyok, ezzel szoktam poénkodni)

2014. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!