Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan gondjaim vannak a...

Állandóan gondjaim vannak a bélgázzal. Ez egészséges vagy valami bajom van?

Figyelt kérdés

Tehát állandóan f*nganom kell, ami nagy gondot okoz. Nem tudom eldönteni, hogy ez egészséges vagy betegség? Folyton vissza kell tartanom, és ha végre egyedül vagyok, akkor sokszor és nagy hanggal jön belőlem. A munkám során sokszor vagyok emberek között, félek, hogy egyszer beégek ez miatt. Úgy érzem, sokkal többet f*ngok, mint az átlag.


Nem hülyéskedek, csak komoly válaszok érdekelnek! Köszi.



2014. okt. 25. 02:47
 1/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Írd le, mit, mikor és mennyit eszel valamint, hogy hogyan kombinálod az ételeket!
2014. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Össze-vissza eszek, elég rendszertelen az életmódom.


Hétvégén itthon vagyok, ilyenkor nehéz ételeket, pörkölt, bableves, töltött káposzta, körömpörkölt stb. Mindent kenyérrel eszek.

Hétköznap egyetemen vagyok, olyankor sok pizzát, sült krumplit, rántott húst eszek főleg.


Reggelire és vacsorára is kenyérrel vagy zsömlével eszek valamit (felvágott, májkrém, zsír stb.), vagy valamilyen tojásból készült dolgot (főtt tojás, tükörtojás...). Sokszor péksüteményt eszek. A lényeg, hogy rengeteg szénhidrátot zabálok meg szerintem. Most pl. kakaóscsigát eszek, miközben ezt írom...

Mostanában rászoktam a konzerves kukoricára, néha azt is eszek reggelire.


Igyekszem gyümölcsöt is enni, itthon rengeteg alma terem. Ezenkívül narancsot és szőlőt is szoktam (ezeket veszem), illetve sült tököt (az is terem itthon).


Sok sört iszok, illetve ásványvizet. Az ásványvizet főleg boleróval.


Mindent a TESCÓBan veszek, a legolcsóbb minőséget :D

Hát, nagyjából ennyi.

2014. okt. 25. 20:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah, és a lánytesóm is ezt eszi. Napjában 6X sz@rik.
2014. okt. 25. 21:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkodtam, hogyan lehetne egészségesebbé tenni a táplálkozást. Ne egyek annyi szénhidrátot? De mit egyek helyette? Mindent kenyérrel eszek. Illetve a legolcsóbb kajákat veszem meg, mert nincs sok pénzem.
2014. okt. 25. 21:23
 5/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Arra lettem volna kíváncsi, hogy mit mivel kombinálsz. Rossz példa (mert ilyet biztosan nem csinálsz): joghurtos savanyú-uborka.

A fentiekből én úgy látom, ilyennel nincs gond. Átlagos a kajád, viszont zöldséget sehol sem említesz, megy viszont a finomított lisztből készült pékárú ezerrel, ezért a túlzott rostbevitelre semmiképpen nem lehet fogni.

Ettől függetlenül még nem kéne gázosodni. Ha az epéd bírja a zsírosat, akkor az sem kéne, hogy gondot okozzon.

Innentől viszont millió oka lehet még a problémádnak, ezért próbáld ki az alap dolgokat:

- növeld a rostbevitelt: minden étkezéshez sok rostos zöldség. Nyers káposzta, répa, cékla egyáltalán nem zsebbenyúlós. Ha megengedheted, menjen brokkoli, karfiol, saláta. A káposzta pont gázosít egyeseket, de nézd meg, hogy nálad mit csinál.

- savanyú uborka, savanyú káposzta, fermentált tejtermékek és probiotikumok: ezekkel dolgozz rá kicsit a bélflórára, hátha az a baj

- glutén ill. laktózérzékenység: egy időre cseréld a kenyeret és tésztát rizsre, pufi rizsre. 1-2 hét. Ha megszűnik a probléma, kezdhetsz gyanakodni. Ugyanez a tejtermékekre, bár a leírásodban egyáltalán nem említettél tejterméket.

- folyadék. Nem tudom, mennyit iszol. Próbáld meg az ajánlás szerint. Segíti az emésztést.

2014. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem teljesen normális. Én folyton a lehetőséget keresem, hogy tudjak fingani (még akár közösségben is). Egyfajta megkönnyebbülést jelent számomra.
2014. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy Salgótarjánban lakok, munkás vagyok, nincs pénzem jobb kajára.
2016. jan. 3. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!