Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az ásványi anyagok mennyi idő...

Az ásványi anyagok mennyi idő alatt szívódnak fel?

Figyelt kérdés
Kb. hétfő óta megy a hasam (orvosnál voltam már, csak bekaptam valami nyavalyát), próbálok hasfogósan, vitamindúsan enni, folyadékra odafigyelni, de még mindig minden átszalad rajtam. Félek, hogy valamiből hiányom lesz, kálium, kálcium, magnézium, stb. mennyi idő alatt szívódnak fel a táplálékból? Amúgy is szedek külön (multivitamint), de félek, hogy az is átszalad rajtam, mint a kaja.

2014. okt. 30. 20:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Pl. most vacsoráztam főtt krumplit, paradicsomot, főtt csirkemellet, és azóta 2-szer ment a hasam (persze nyilván tudom, hogy még nem a vacsora ért le...)
2014. okt. 30. 20:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy és hamar meggyógyulsz, akkor nem alakulhat ki hiányod (ha eddig nem volt), az nem megy napok alatt...
2014. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Senki nem világosított fel, hogy ilyenkor miként kell diétázni ?? Fehérje, rostok, zsírok, erjedőképes szénhidrátok kerülendők. Száraz keksz, kétszersült, főtt krumpli sózva. Széntabletta, Bolus adstringens. Gyümölcsnek legfeljebb reszelt alma vagy sárgarépa. Mindez legalább 2-3 napig. Utána lehet visszatérni a normál étrendre fokozatosan. Az ásványi anyagoknak csak egy része tud felszívódni, de kalcium és NaCl vesztés mindenképpen van hasmenéskor.
2014. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uh, köszi, ez megnyugtató - tudtommal eddig nem volt hiányom semmiből (nyár elején voltam egyszer vérvételen) :)
2014. okt. 30. 21:00
 5/5 A kérdező kommentje:
De igen, mondta az orvos a sok folyadékot, nehogy kiszáradjak, meg a főtt krumplit, főtt rizst is, azért ettem most vacsorára is főtt krumplit.
2014. okt. 30. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!