Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A bólti tej nem valódi tej?

A bólti tej nem valódi tej?

Figyelt kérdés

Apám nem tudta felforralni a bólti tejet és nem alszik meg sem, mert annyira ihatatlan vólt, hogy csak úgy lett vólna képes meginni. Ő gyermekkorától sokat ivott vidéken tehén tejet, szerinte a mostani Bp-i bólti tejek, nem valódi tejek. Én nem ittam sosem igazi tejet, így nincsen összehasonlítási alapom sem.


Szerinte a bólti tejeket csontlisztből csinálják és fehér színező anyagot tesznek bele, hogy fehér legyen. Nem talál más magyarázatot arra, hogy nem alszik meg és nem tudja felfórralni sem. Ugyanakkor az órvosok szerint a bólti tej ugyanolyan tehénből jön, mint a vidéki, csak magas hőmérsékleten pasztörizálják. Mi az igazság?


2014. nov. 3. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Nézz meg 1 boltott mennyi tej van ott! Na most képzeld a városodban mennyi bolt van,mennyi tej van ott,ezt nézzd meg orzságosan mennyi bolt van,mennyi tejjel,és hány ország,hány bolt?! Szerinted van ennyi tehén a világon amennyi tej van a boltokban világszerte?! Vizezik,tejport adnak hozzá,meg ki tudja még mit,de,hogy nem eredeti házi tehén tej,az tuti! Igaza van apukádnak,kutyulják,tele bas.zák mindennel! Kostólj meg igazi eredeti tehéntejet,utána boltit,meg fogsz lepödni.Ugyanezz igaz a tejfölre,túróra,kefir,sajt.... minden tejtermékre! Nem tudjuk mit veszünk,tömeggyártás,pénz,aztán majd rákot kapunk valamitől,akkor meg már mindegy! Ez a szomorú valóság! :(
2014. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Fájóan rossz a helyesírásod, terjengős is vagy. Elég lett volna a kérdés.


A bolti tej is valódi tej. Hogy miért nem olyan, mint a frissen fejt? Anélkül, hogy mélyebb részletekbe belemennék:


A házi tej minősége olyan, amilyent a tehen ad. Nem teljesen egyenletes, s a tehénke táplálásától, esetleges nyavalyáitól stb. függ, hogy éppen milyen. Fogyasztásra kerül rövid időn belül.


A bolti értékesítésre szánt tejnek rengeteg előírásnak kell megfelelnie. Nem azért, mert valaki ezeket hasra ütésre kitalálta. Egyik az, hogy mindig ugyanolyannak kell lennie. Pl. zsírtartalom. Ha kevesebb, meg kell emelni. Ha több, csökkenteni kell.

Arról is gondoskodni kell, hogy ne betegítsen meg, pasztőrözés nélkül nem adható el. Sokan igénylik, hogy a ma megvett tejet egy hónap múlva is fogyaszthassa. Volt ilyen régen? Nem volt.

Ezeknek a kezeléseknek az eredménye pl. az, hogy nem tudsz aludttejet készíteni belőle.

2014. nov. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Druxy96 válasza:
27%

én mondjuk forraltam már fel bolti tejet és aludt is már meg, de ettől függetlenül tényleg nem olyan, mint az 'igazi'

de minél nagyobb zsírtartalmút veszel annál inkább hasonlít az íze az 'igazi' tejre, én legalább is így vettem észre


lehet, hogy tudományosan (vagy hogy is mondjam) a bolti tej is tej, de számomra nem az igazi :)

2014. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

amire az van írva hogy tej, az tej

a reggeli ital, puszta friss azok már nem


hogy az utóbbiakat nem lehet felforralni kétlem, de lehet, hogy nem lesz belőlük aludtej

2014. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csomó zöldséget meg gyümölcsöt látok a boltba, kb annyit mint tejet és mégis lehet annyi eredeti gyümölcs. Egy tehén több liter tejet ad naponta. De ettől a kérdés még nyitott marad.


Vajon a bólti tej valódi vagy csontlisztől , esetleg tejpórból állítsák elő?

2014. nov. 25. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
A baóti tej a tejgyárba készül, hiszen a tehén szenázst is eszik.
2014. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bolti tejben a hőkezelés miatt nincsenek olyan élő baktériumok, amik ahhoz kellenek, hogy aludttejet tudj belőle csinálni. Ettől még tejből van, de általában kevésbé zsíros, mint a valódi tej. A leszedett zsírból pl. vajat készítenek.
2019. dec. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak még tej boltok,ahol kannás tej is kapható,azt viszont illik is felforralni.Ezt a termelőtől hozzák,csak hűtésen megy keresztül,semmi egyeben.
2020. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!