Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 liter víz naponta? Hogy?

2 liter víz naponta? Hogy?

Figyelt kérdés
Hogy vagytok képesek meginni naponta 2 liter vizet? Tudom, hogy ennyi kellene az egészséges életmódhoz, de én levesekkel, gyümölcsökkel és mindennel együtt 1-1,5 liternél többet biztos, hogy nem juttatok a szervezetembe.

2014. nov. 11. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egy szerű. Inni kell. Ha óránként megiszol egy pohár vizet, már meg is van
2014. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
30%
Énsem szoktam ennyit inni. De azt olvastam, hogy több, mint 2 liter víz egészségtelen is lehet (asszem növeli a stroke esélyét).
2014. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én úgy szoktam rá ,hogy beállítottam a telómat X időnként jelezni,és a következő csörgésig meg "kellett" innom 1,5 deci vizet.

pár nap után a szervezetem ráállt arra,hogy sokat igyak,így már nem kell a jelzés :D

2014. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lemegy a 4 is. Akkor neked a 2 nem lehet gond.
2014. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ösztönösen iszom annyit, de inkább többet. Nyáron 3-4 liter is elmegy. Természetesen nem tiszta vizet, mert abból én sem tudnék annyit, de üdítő, szörp, tea, leves formájában simán. Ha olyan kaja van, akkor csak ahhoz képes vagyok meginni fél liter valamit. Egyél olyanokat, amire szomjazol. Jó marhapörköltre lehet inni nagyokat, a tejbegrízre már kevésbé. ;)
2014. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű meginni 2 litert, nekem 3-4 is lemegy.

Gondolj bele, ha fogsz egy 2,5 decis poharat, azt csak 8-szor kell kiürítened, hogy meglegyen a két liter. És akkor még nem ettél levest, nem ettél gyümölcsöt.

8 pohár víz az semmi.

2014. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondatot pontosítsuk: ennyi vizet kell a szervezetbe bevinni, de nem feltétlen víz formájában kell meginni.

De számoljuk össze!

Reggeli tea 2 deci. Van, hogy két bögrével is iszok.

Aztán a munkahelyen egy kávé, vagy energiaital (2,5 deci).

A délelőtt folyamán általában 2-3-szor szoktam inni, másfél-két decit.

Itt járunk kb. 1 liternél.

Hazaérek, 2 deci üdítő vagy tea, de ha fizikailag jobban ki vagyok fáradva, akkor van, hogy 2-3 bögrével is megiszok, különösen nyáron, a melegben. Aztán ha van leves, akkor azt szoktam enni, ami ha jól tippelek, 4-5 deci lehet.

Este a tévézés mellett szintén szoktam teát inni, na meg vacsora után is. És akkor még nem számoltam bele sem azt, ha spontán megszomjazok, sem azt, ha edzek, és utána megiszok fél litert simán, sem a gyömülcsökkel bevitt folyadékot. Bőven megvan a két liter.

Hogy hogy vagyok képes ennyit meginni? Úgy, hogy nem akarok szomjazni.

2014. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sowilo ***** válasza:
100%

Mérd meg hogy egy nap mennyit iszol, és növeld napi 1dl-el. Menj fel 3 literig legalább, 2 még bőven lehet kevés.


Iktass be napi 20 perc intenzív kardió edzést, és még könnyebb lesz sokat inni.

2014. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: áruld el kérlek, hogy hol olvastad!

Ez a baj az ilyen "ezt olvastam valahol" dolgokkal. Ne állíts olyat tényként, amiben nem vagy biztos, vagy előtte olvass utána!

[link]

[link]

2014. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen.

Nem mintha fogalmam lenne, hogy mennyit iszom (egyszer meg akartam mérni, de mire eszembe jutna, már rég iszom a pohárból... nekem ez nem megy :)), de valamennyire azért sejtem s mivel van reggel, amikor másfél liter teát iszom meg 1-2 órán belül...

Víz valahogy nem megy akkora mértékben, de a kávéval, teával, étellel igen sok, s ha mégsem történik így, akkor teljesen normálisan megszomjazom és iszom. Reggel első dolgom inni, mozgáskor különösen sok megy be... 2 liter nem olyan sok... Amit egyesek hangoztatnak, hogy 20 kilónként 1 liter, na azzal nem értek egyet, a testem nagyon tiltakozna annyitól, nincs rá szüksége.

2014. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!