Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekkora az esélye hogy cukorbe...

Mekkora az esélye hogy cukorbeteg legyek?

Figyelt kérdés

Általában meghúzom magam. Reggelire pirítós kenyeret eszek vízzel vagy tejjel. 10 óraira pl egy szem cukrot vagy valami kicsit. stp. Sovány vagyok de minden nap megiszok körölbelül 1 liter kólát (mert az a kedvencem)

Nem szoktam nagyon cukros ételeket enni pl csoki, süti ... Lehetséges hogy a kóla miatt valaki cukorbeteg legyen?


2014. nov. 14. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha nincs a csaladodban cukorbeteg, akkor gyakorlatilag 0%
2014. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát a kóla nem befolyásolja a vércukorszintet?
2014. nov. 14. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:

A kóla ugyan megváltoztatja a cukorszintet (mint minden szenhidráttartalmú élelmiszer) de ez a normális.


Attól senmi nem lesz cukorbeteg, mert cukros ételeket eszik, az genetika kérdése.

2014. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
dehogynem mert a hasnyálmirigy nem tudja a cukrot hasznosítani. ugye?
2014. nov. 14. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint fentebb is irtak ha nincs cukorbeteg a csaladban gyakorlatilag 0%....

Edesanyam cukorneteg lett de hormon problema miatt a szuletesem utan joval....

Nos a vercukorszintet figyeltek az orvosok de mar elore megmondtak hogy nem lehetek beteg...

Szoval ez a betegseg nehezen alakul ki....

Ja es nagy kolas is voltam napi 2.5 liter volt az adagom , leszoktam rolla (a fureszport botrany utan, tudniilik fureszport tettek a kolaba) de addig sem alakult ki a betegseg...

Ha viszont hasnyalmirigy problemad van az veszelyes!!!!!!

Akkor nem szabad cukros dolgokkal terhelni a szervezeted.A hasnyalmirigy az inzulint szabalyoza ha az az egyensuly felborul kialakul a cukorbetegseg...

2014. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hála az égnek nincs ilyen problémám :D
2014. nov. 14. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, eloszlatok pár tévhitet :D :


1. Nem tudom hány éves vagy, de ha nincsen a családodban cukorbeteg, autoimmun beteg, és már a tinikorodból kifelé tartasz, akkor tényleg nem sok esélye van, hogy 1-es típusú cukorbeteg legyél.


2. 2-es típusú cukorbetegség bárkinél kialakulhat. Az 1-es típussal ellentétben, amikor a hasnyálmirigynek elpusztulnak az inzulintermelő sejtjei, mert a szervezet megtámadja, itt nem a hasnyálmirigy ,,romlik el" első körben, hanem a sejtek lesznek érzéketlenek az inzulinra. Ebben a legnagyobb szerepe az elhízásnak van, ugyanis a zsírszövet olyan hormonokat termel, amik ezt elősegítik. Ettől függetlenül a hasnyálmirigy károsodása ebben a típusban is megindul, ilyenkor kezdenek el inzulint adni maguknak a 2-es típusú cukorbetegek is.


3. Maga a cukorfogyasztás valóban nem okoz cukorbetegséget. Viszont a sok nagy glikémiás indexű étel, mint pl. kóla, csokik, sütik hirtelen arra késztetik a hasnyálmirigyet, hogy nagy mennyiségű inzulint dobjon ki a vérbe. Ez, ha hosszú távú és folyamatos, megterheli a hasnyálmirigyet, és elkezdődhet tőle a kimerülés. Ez hajlamosíthat cukorbetegségre.


A kóla nagyon káros a csontokra, fogakra nézve is, oldja a fogzománcot. 1 liter minden nap, nagyon sok, a saját érdekedben próbáld meg visszafogni a fogyasztást. Heti 1 liter is sok, de még mindig jobb, mint a napi. Igyál helyette teát édesítőszerrel pl, kísérletezz, hogy mi az, amit szívesen meginnál még, mert hosszú távon magaddal tolsz ki.

2014. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!