Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesebb táplálkozás...

Egészségesebb táplálkozás avagy mit vigyek suliba?

Figyelt kérdés

Általában 6 kiflit szoktam vinni margarin vagy sajt+szalámi vagy pulyka/csirkesonkával és amilyen gyümölcs van itthon(legtöbbször alma) de néha mandarin, banán, narancs.. Ugye ez nem annyira egészséges, a kifli miatt. Mivel 6 vagy 7 órám van naponta, ezért kibírom ennyi kajával, aztán otthon próbálok kevésbé szemét kaját enni. Sok zöldség, főtt tojás/rántotta, stb.. esténként túró..

Saját testsúllyal edzek heti 4x. Most igazából tömegelek, és azóta kattantam rá erre az egészségesebb táplálkozásra. Nem számolom grammra pontosan, hogy miből mennyi kell, viszont az utóbbi időben híztam egy picit. (szeptembertől 2,5kg jött fel) Aztán tavaszra leszálkásodom.

Sajnos csirkét nem tudok minden nap enni, ezért próbálok sok tojást enni, hogy legalább fehérje legyen ha nem is elegendő mennyiségben, viszont több mint azelőtt amikor nem figyeltem ezekre.


Na visszatérve a kérdéshez: ha kifli helyett rizst vinnék kajálni, az jobb lenne? Zöldségkörettel.


2014. nov. 25. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
mert mi is a baj a kiflivel?
2014. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert én úgy tudom, hogy a fehérliszt amiből a legtöbb pékáru, péksüti is készül nem annyira egészséges. Ez helyett persze ott a teljes kiőrlésű, csak sajnos nálunk nem kapható a környéken ilyen, és ráadásul eléggé drága is. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a kiflit már kezdem megunni. Mindig ugyanazt viszem és nem is ízlik már annyira.. Csak azért eszem meg mert éhezem, és ez van nálam..

Szóval azért van baj a kiflivel, mert nem jó szénhidrátforrás (tudomásom szerint)

2014. nov. 25. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne,de abból is inkább csak a barna rizs.A zöldségköret is tökéletes ha a rizsre már ráuntál.Vagy esetleg még a köles sem lehet rossz választás.
2014. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"A zöldségköret is tökéletes ha a rizsre már ráuntál."

Én úgy gondoltam, hogy a rizzsel össze lenne keverve a zöldség és úgy fogyasztanám. :D

2014. nov. 25. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Zöldség és rizs, az jó :) Legalább glutént nem tartalmaz... A fehér rizs gyors szénhidrát, inkább edzés utánra szokták ajánlani, viszont nem mindenki szereti a barnát.

De vihetsz pl. kölest is :)

2014. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.Akkor aztán meg még jobb úgy! :D
2014. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Főtt krumpli is jó. Rizsből nagyobb mennyiség kell, ugyanaz a baj vele mint a sok zöldséggel: eltelít, elveszi az étvágyat és nem bírsz mellette valóban tömegnövelőt enni.
2014. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!