Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire káros?

Mennyire káros?

Figyelt kérdés
16 éves (l) vagyok és kb 2 éve vegetáriánus. Ez mennyire lehet hatással a késöbbi egészségemre vagy lehet, hogy nem is olyan nagy baj? Pótolni sajnos nem nagyon pótlom, de próbálok sok fehérjét bevinni (tojás, tej, hüvelyesek, sajtok és halat is eszek).

2014. nov. 26. 16:25
 1/5 anonim válasza:

Ha fogyasztod amiket leírtál, akkor még egészséges is. :)


17/L (3 hete vega:D)

2014. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oda kell figyelni az étkezésedre, de alapvetően az nem baj, ha valaki nem eszik húst. A hús nem egy csodaélelmiszer, amit mindenképpen kell enni, de tény, hogy nagyon jó fehérjeforrás. Mivel te tudod, hogy mik tartalmaznak még sok fehérjét, ezzel nincs gond, csak akkor tényleg kell halat enni, heti 2-3-szor. Szója is hasznos lehet ebből a szempontból, tofu, vagy ha valaki azt károsnak tartja akkor javaslom a tempeh-et, csak az nehezen beszerezhető étel.
2014. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj.


A barátnőm 15 éve vega és köszöni jól van.


Esetleg vas és B12 vitamin pótlásra érdemes odafigyelni, de az sem feltétlen szükséges.


Ha intenzíven sportolnál, akkor javasolnám, hogy valamilyen fehérjekészítményt fogyassz még pluszba, de ennyi.


A szervezeted jelzéseit figyeld. Ha jól érzed magad energikus vagy meg minden, akkor minden oké.

Én pl. ha nem eszem húst hosszabb ideig, akkor állandó felsőlégúti betegségeket szedek össze és egyfolytában beteg vagyok, télen nyáron. Kipróbáltam, így tudom, hogy nálam nem működik a vega étrend, de nem vagyunk egyformák. Barátnőm fordítva van vele, ő a hústól nem érzi jól magát.


Te már biztos észrevetted volna, ha nem lenne jó neked ez az étrend. :-)

2014. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
halat eszel, az már nem vega, de az pont jó arra, hogy könnyen emészthető fehérjét vigyél be a szervezetedbe, ez teljesen ideális egészséges étkezés
2014. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 29. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!